| 4ever_5725 a întrebat:

Deci eu nu am avut contact sexual dar la 13 ani am introdus un obiect inauntru in vagin si am sangrat si nusti daca mai sunt virgina sau nu...mentionez sa zic ca cand am inceput sa sangerez l-am scos afara imediat...

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virgina este o femeie care nu a avut niciodata contact sexual cu un barbat. Integritatea himenului la femei este un fel de dovada. Desi tu esti virgina, nu mai ai acea dovada a virginitatii (fiindca himenul tau s-a rupt, cel putin partial, la introducerea unor obiecte in vagin). Un partener care te iubeste si te respecta, va intelege explicatia.

| mgtow a răspuns:

Tiai terminat virginitatea cu un obiect.

| Crisu a răspuns:

Poate te-ai zgariat sau cine stie. Teoretic virgina nu mai esti dupa primul contact sexual.Chiar daca himenul s-a rupt cand ai introdus altceva, nu se poate spune ca nu mai esti virgina...

| Rayyy a răspuns:

In mod cert nu mai esti virgina. Ar fi trebui sa ai mai multa grija, insa...

| ELLSSA a răspuns:

Micuta, eu tot nu pot sa te inteleg oricat as incerca.
De ce a trebuit sa introduci obiect strain in vagin? Simteai tu nevoia asta? Ce te-a impins sa faci asa ceva, curiozitatea?
Pai tu nu ai invatat nici acum ca, curiosii mor repede?laughing
Clar este ca nu mai esti virgina.Mergi la ginecolog si ai sa imi dai dreptate...

| Spinoasa a răspuns:

Numai esti virgina!

| RoxAnana a răspuns:

Si acum intrebarea? ce cautai cu ala la tine in vagin?laughing

| Available a răspuns:

Te-a mancat in fund sa-ti bagi de toate acolo.Nu stiu daca mai esti virgina daca ai sangerat, nu cred.Degeaba l-ai scos daca ai sangerat.
P. S "ca, cand" nu "cacand"

| aniiledha a răspuns:

Pai e clar ca daca ai inceput sa sangerezi te´ai dezvirginat singurikwinking

| VecinaDeLa3 a răspuns:

Nu sunteti aici ca sa o judecati, ci ca sa o ajutati! La varsta ei simti nevoia sa experimentezi anumite lucruri, sa iti cunosti corpul-si asta nu e doar un cliseu citit pe net, ci adevarul. Spun asta din proprie experienta. Nu stiu cum sa iti raspund la intrebare, subiectul virginitatii e foarte dezbatut.
Ca sa definim ca la carte, virginitatea este perioada inainte de primul contact sexual. Asta psihologic. Dar biologic, teoretic... te-ai deflorat, deci nu mai esti. Nu este o mare pierdere, chiar ma enerveaza ideea asta preconceputa despre puritate, castitate, virtute si alte tampenii...Accidente se intampla tot timpul-la sport, fara sa vrei. Sper ca te-am ajutat!

| adryana_6228 a răspuns:

Mai cred ca atunci ti s-a rupt acea membrana himen parca se numea! este aceeasi kestie ca si cum ai avea un contact sexual! acum nu stiu sigur nu sunt ginecolog! da chiar du-te la un ginekolog si vezi! banuiesk ca mama ta nu stie asa ca du-te cu o prietena! bafta! fundita?

| alynutza_4886 a răspuns:

Pai asta numai un ginecolog iti poate spune

| xdaria19 a răspuns:

Nu mai ești virgină (atâta timp cât sângerarea respectivă nu provenea de la menstruație). Ai sângerat deoarece s-a rupt himenul, adică acea membrană subțire de la intrarea în vagin, care se rupe în momentul deflorației.

| deea17_7351 a răspuns:

Doamneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee rolling on the floor)) cum sa bagi " un obiect" acolo nu se baga orice dar daca te-a mankat thinking

| deea17_7351 a răspuns:

Ok nu judecam pe nimeni dar tr sa fii constient ca in locul ala nu se baga ce iti vine asa...sa fim seriosi are 13 ani straight face... putea sa vb cu cineva sau sa astepte!

| addict a răspuns:

Vai de capu tau rolling on the floorrolling on the floor sunt destui baieti pe lume si tu te-ai gasit sa te devirginezi cu un ce spray de muste vibrator rolling on the floorrolling on the floor laughing doamne ce si te-a durut macar?
ai udat patu mama ta stie? macar daca spune-i pe la 16 17 ani laughingrolling on the floor