| Lnxodo a întrebat:

Deci, hey TPU. Deci stau in Anglia, si aici sunt oameni de toate rasele, adica din toate țările. Si, sunt aici de 3 ani, si sunt cu un băiat, dar el nu este alb, adica culoarea pieli este negru. Si familia mea este foarte rasista, nu le plac negrii, mai ales tata, a zis ca nu nu fiu cu negrii pentru ca funeaza si chestii dar cel cu care sunt e chiar diferit, dar mama știe de el, dar câteodată îmi zice să-l las, sau îmi zice sa nu mai merg afara cu el, dar câteodată rade cu mine de el, si chestii, si el i-l iubesc foarte foarte mult n-as vrea să-l las niciodată, si m-ie frica, ca dacă afla tata, oare ce va zice? Nu stiu ce sa fac, dar eu chiar vreau sa fiu cu el, si îmi este si frica sa mai merg cu e afara. Ce sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| UnBroken2016 a răspuns:

Ai 12 ani sa iti pese de ce crede taicatu? Ce caracter de cacao. Gandeste asa ° eu cu el voi imbatrani, nu cu tatal meu °. Foarte simplu.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Până vei fi majoră să nu depinzi de părinți, cam trebuie să faci ceea ce zic ei, fie că-ți place, fie că nu.
Dacă poți să suporți o relație mai „la distanță" cu amicul până ajungi la majorat, e bine. Dacă nu, mai bine renunți și cu siguranță va apărea altă persoană pe care s-o iubești.
Probabil tot un băiat care nu e originar din Anglia - mie oamenii de-acolo mi s-au părut tare ciudați.

| Lawliet14 a răspuns:

Ce are culoarea pielii? Daca te nasteai tu neagra? Asa l-a lasat Dumnezeu, parintii tai sunt cam limitati. Ei au dreptate pe alocuri, dar nu toti negroteii sunt rai. Poate e un baiat deosebit, tu stii mai bine. Sfatul meu este sa nu ii asculti, sa-ti asculti inima DAR SI RATIUNEA NU UITA!

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Esti cu parinti in Anglia?
Daca nu, inseamna ca esti o persoana pe picioarele ei care are puterea de a lua propriile decizii.
Ideea e simpla.
Daca simteai pentru acest tip, un ceva care sa te faca sa nu iti pese daca lumea se termina maine, nu mai veneai sa intrebi aici, pe noi, niste straini, ce sa faci.
Poate ai vrea ca alt cineva sa-ti spuna ca ai trebui sa-ti asculti parintii, sau poate ai vrea ca al cineva sa iti umple sacul cu motive pentru care ar trebui sa ramai cu el, ceea ce inseamna ca acum sacul este gol.