| Anneeeeee a întrebat:

Deciii am o prietena care imi zice tott si ea are un iubit de 17-18 ani si ea are 13-14 ani si ea a fost la el acasa ia cunoscut parintii el ia cunoscut mama sunt de acord parintii lor! Asa numai ca problema e ca el are 17-18 ani si ea zice ca e ciudat ca el are 17-18 ani si ca s-a pus intr-o zi problema legata de SEX! Ea mi-a zis ca ii e frica na sa zicem pe la 17 sau 18 ani cand o sa faca si ea sex si daca o sa faca cu el o sa ii fie rusine ca ea e mai plinuta adica are 65 de kg dar a zis ca daca nu o sa o placa! Si el i-a zis ei ca eu o sa te astept pana cand o sa fii tu pregatita! Eu cred ca maxim 2 sau 3 ani o sa o astepte cred asa si ei doi fac 1 luna impreuna dar se iubesc enorm observ si eu cand ies cu ei afara! Se pupacescc se ia in bratse el mereu dar mereu ii spune te iubesc! Vrea sa ii cunoasca familia el.Niciodata nu se supara pe ea adica cateodata 1 data sau de 2 ori si nu e genu de relatie care e bazata pe bani adica ea mi-a zis ca daca unu nu are bani la el sau asa ceva adica de genu sa mearga la film sau Depinde in fine asa ei merg in parca nu fac ca celelalte relatii sa aiba obligatoriu bani la ei sau asa ceva! Si ea mi-a zis atunci cand mi-a zis despre chestia ca el o sa o astepte si nu stiu ce...Mi-a zis ca el a intrebat-o daca mai e virgina si da ea mai e si el i-a zis ca si el e virgin si nu stiu ce sa zic eu cred ca ei chiar de iubesc adica baiatu are chestii de viitor e bine e cuminte tipu nu e genu care gata intro luna te f*** e foarte cuminte! Si nu stiu dati-mi si voi sfaturi, opinii ce credeti despre aceasta relatie! Fundita!:*

Răspuns Câştigător
| dbcovrigeldb a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu ) la fel, am 14 ani iar (deja) fostul meu iubit are 18 ani. doar ca am vorbit despre realtiile intime dupa 7-8 luni de cind am inceput sa fim impreuna.si mie mi-a spus ca o sa mai astepte si ca nu va avea inca pe cineva pentru relatii.dar eu nu l-am crezut ) pentru ca, stii tu, baietii in ziua de azi nu sunt de incredere )...dar, spune`i prietenei tale sa fie mai atenta si sa nu se lase sedusa ) pa-pa :*

14 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Este cam mica, daca o iubeste o s-o astepte.Peste 1 an, 2 atunci o sa vada daca relatia este serioasa.Atunci daca il iubeste si se simte pregatita, si este sigura ca el este cel caruia merita sa-i ofer acest dar(virginitatea ei), poate sa faca acest pas.

| mona a răspuns:

Cred ca e ok relatia lor si daca se iubesc au toate sansele sa ramana mult timp impreuna de acum incolo

Răspuns utilizator avertizat
| marian2011 a răspuns:

Stelutza1990 are dreptate. ce iti pasa? adica e problema lor...dc pui tu intrebare aasta aici?

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
Nu te baga in treaba si in povestile lor.
Cauta-ti viata ta.
Insa stai langa prietena ta daca ceva nu face sau nu ii merge bine.

| Anneeeeee explică (pentru Stelutza1990):

Cum am zis si mai jos OAMENI BUNI sunt foarte ingrijorata cine stie ce poate sa ii faca acel baiatttt!

| Stelutza1990 a răspuns (pentru Anneeeeee):

Dragutzo, NU TE BAGA. Ei nu au nici o problema.
Tu ai.
Vezi ca ai treaba ta de facut, nu a lor.

| RexCuParuCret a răspuns:

E treaba lor frate.

| rikkimady16 a răspuns:

Doamne fereste! ce scris analfabet ai, serios. e prima data cand dau un comm de genul, dar cred ca am citit propozitii de vreo 5 ori si abia apoi am inteles ce vrei sa zici. tu ai auzit de virgule sau puncte? cum poti sa scrii asa, serios, iti bati joc de noi? "fundita" sa o ti tu si mai dai pe la scoala sa te invete profesorii cum sta treaba cu semnele de punctuatie ca esti praf. si in legatura cu ce ai scris sa stii ca nu ai niciun drept sa te bagi tu intre ei. daca ei se iubesc foarte bine si la mai multi ani si daca nu atunci lasa-i in pace. nu te baga pentru ca o sa ai de suferit. prietena ta o sa se supere pe tine daca nu o sa mai fie cu respectivul din cauza ca ai comentat tu. si in legatura cu teama ei privind greutatea poti sa o sustii, sa ii spui ca un baiat nu te place doar pentru felul cu arati ci si pentru ce este in interior. happy Invata sa scrii, te rog! :*

| Anneeeeee explică (pentru rikkimady16):

Mai draga rikkimady16 sau cum te-o chema in fine asa deci ma fata logic ca este cea mai best friend pentru mine ne cunoastem d la 2 ani am copilarit impreuna normal sunt foarte ingrijorata pentru ea daca ii se intampla ceva? Si asta e limbajul adolescentilor draga daca nu iti convine nu citi! Pa-pa te-am pupat d-mna profesoara!rolling on the floor

| rikkimady16 a răspuns (pentru Anneeeeee):

Mai draga Anneeeeee, stiu si eu care e limbajul adolescentilor avand in vedere ca ma numar printre ei. totusi, crede-ma ca tu abuzezi de acest "limbaj al adolecentilor". daca esti adolescent nu trebuie sa iti bati joc de limba romana tinand cont ca te afli pe un site unde nu ar trebui sa te faci de ras ca nu sti sa pui o virgula, zic.

| Anneeeeee explică (pentru rikkimady16):

Mersi pentru sfaturi!big grin Ce pot sa spun!

| TheVampireGirl a răspuns:

Ar trebui sa fie totusi atentathinking Toti 'au grija' de iubitele lor..mai ales daca-s micioh go on. Poate tipul joaca teatruthinking Sunt atatia baieti care fac asta. Oricum, incearca sa fi atenta la el..pentru siguranta prietenei talethinking Si le urez succesthinking:* Te-am pupat.

| BaNkAi a răspuns:

TheVampireGirl are dreptate, multi baieti joaca teatru ca fata intr-un final sa aive incredere in el si dupa el...incepe sa o agreseze dar fata nu mai spune nimic, o prosteste, asa sunt baietii (majoritatea) astia mai de strada...