| anonim_4396 a întrebat:

Deci imi place de un baiat dar cel mai bun prieten al baiatului ma place pe mine. Baiatul de care imi place are o prietena si de obicei iesim mai multi si vin si ei. Acum baiatul de care imi place vrea sa iesim cu gasca noastra si eu vreau insa nu vreau sa vina prietenul lui care ma place fiindca ma enerveaza si vrea sa fim impreuna. Eu vorbesc foarte mult cu baiatul de care imi place si tinem foarte mult unul la altul. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa o lasi moarta, o sa le strici prietenia. Daca il respecta pe prietenul lui n-o sa accepte sa fie cu tine. Parca ati avea maxim 13 ani.

| watashiwa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i propui baiatului de care-ti place sa iesiti intr-o zi fara ca cineva sa va "incurce". Sa-i zici ca tii mult la el si ca vrei sa te departezi de prietenul sau, pentru ca se da la tine si devine foarte enervant. Astfel cred ca veti avea parte de mai mult timp impreuna. Si, decat sa rogi pe cineva sa vorbeasca sau sa faci mai multe pentru a scapa de cel care te place, mai bine i-ai zice in fata ca nu are nici o sansa cu tine si ca deja te irita. Zi-i ca ai nevoie de spatiu, si pana la urma urmei ca il placi pe X. Astfel tie iti va fi mai usor si lui tot pentru a intelege. Se zice ca baiatul intelege ce vreai sau ce nu atunci cand ii spui direct. Iti urez succes si sper ca te-am ajutat.winking

| Daniela300 a răspuns (pentru watashiwa):

Da, m-ai ajutat foarte mult dar ce sa fac cu prietena lui?

| jmegher a răspuns (pentru Daniela300):

O bati rolling on the floor

| watashiwa a răspuns (pentru Daniela300):

Oh, imi pare rau. Am scapat-o din vedere! Cu cat mai mult vei comunica cu baiatul care-ti place o vei face mai geloasa. Fii si tu mai malefica. Iar daca se cearta, ia o figura inocenta si nevinovata. Si totusi, arata ca le sustii relatia pentru ca el sa nu devina suspect.