| Dianaa0Xd a întrebat:

Deci imi place un baiat care era fostul iubit la cea mai buna prietena a mea si o iubea mult dar ea s-a cuplat cu cel mai bun prieten al lui si eu cu fostul ei gagic am devenit foarte buni prieteni si cand nu se simtea bine eram acolo pentru el si el pentru mini si ne-am cuplat si santem super happy dar de vreo saptamana fosta lui iubita si prietena mea se da la el si el nu face nimic ca sa o opreasc si eu si noul ei gagic santem foarte gelosi. si am discutat cu prietenul meu si mi-a zis ca sant doar amici acum si ca nu mai simte nimic pentru ea dar nu stiu ce sa cred. ce ar trebui sa fac in privinta asta? de discutat am discutat cu el de vreo 3 - 4 ori si mi-a spus clar ca sant doar prieteni dar in ochii mei si a lui noul ei gagic ni se pare alt ceva. si asta spune si ceilanti care ii vad. ajutor :/

Răspuns Câştigător
| DaRaspund a răspuns:

Discuta si cu ea! Oricum trebuia sa te astepti la asa ceva, de aceea nu e ok ca doua prietene sa aiba ca iubit acelasi baiat chiar daca asta se intampla in ani diferiti sau luni... ma rog, intelegi tu!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Focul nu iese fara fum. Sau invers, cred ca le-am confundat. laughing
Spune-i ca te deranjeaza sa-l vezi cum vorbeste cu ea, daca continua tot asa atunci propune o pauza, ca sa-si clarifice sentimentele. Foarte probabil ca o sa se ajunga acolo, stii tu unde, dar macar atunci nu-ti vei mai pierde timpul cu o momaie proasta.
Asa-s bune lucrurile, oable, nu strambe si cioturoase.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Tu nu trebuia sa te bagi cu cel care a fost iubitul ei oricum. Asta e o regula de aur in orice prietenie (mai ales intre fete).
In orice caz eu cred ca ai nevoie de mai mult ajutor cu gramatica si limba romana decat cu iubirea

| Dianaa0Xd explică (pentru RedheadOnTheRun):

Nu sant din Romania am facut clasa 1 si a 2 in Romania acum locuiesc in cipru si nu stiu sa scriu corec happy