| andreeaMaria99 a întrebat:

In urma cu ceva timp am avut o relatie care s-a sfarsit fara ca vreunul din noi sa vrea. Ne-am despartit doar pentru ca el avea niste prieteni dubiosi si i-a fost teama ca ei sa nu imi faca rau. A incercat sa ma faca sa il urasc dar nu a reusit... cateva luni nu am vorbit deloc dar apoi a venit cu propunerea de a deveni prieteni. Intre timp el isi facuse o noua relatie. Eu am incercat sa ma apropii de el dar nu am reusit, pentru ca, din cate zicea el, o iubea. Acum, dupa ce a trecut mult timp de atunci noi am devenit cei mai buni prieteni, dar adevarul este ca eu inca mai am sentimente pentru el. Relatia dintre el si cealalta fata se raceste pe zi ce trece, iar faza ciudata e ca are cam aceleasi cuvinte cu care ne alinta pe amandoua, pe ea o evita si o minte, iar pe mine ma ia afara cu el si restul grupului. De la o vreme au loc intre noi niste mici joculete, gadilaturi etc..Imi aminteste des de relatia pe care am avut-o, imi zice ca m-a iubit, ca daca nu s-ar fi intamplat ce s-a intamplat noi inca am fi fost impreuna, ma ascunde in fata celeilalte, zicandu-i ca eu nu sunt cu el si restul de fiecare data cand ea il intreaba. Si inca ceva ciudat, acum o saptamana sau doua mi-a spus ca el nu ar sta cu o fosta numai pentru ca nu vrea ca ea sa ii aminteasca ce facea cu iubita in timp ce ei erau doar prieteni... din cate stiu doar eu sunt si fosta si prietena lui. m-a lasat, practic, sa cred ca nu ar sta cu mine doar din cauza celeilalte, dar sentimente inca mai sunt. sincer, nu mai stiu ce sa cred. Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

E doar un tip care nu ştie ce vrea şi habar nu are ce e iubirea.

De ce cauţi iubirea la omul care nu ştie să ofere?

E ca şi cum ai căuta mâncare într-o fântână unde e doar apă

| Neo12 a răspuns:

Sincer..nu e frumos că-şi bate joc de ea pentru că şi tu puteai fi în locul ei şinu ţi-ar conveni dacă ai fi minţită şi înşelată. Mai bine ei ar termina-o, iar voi aţi face ceva. Mai bine vorbeşte cu el despre tot subiectul ăsta destul de complicat, zic eu, şi luaţi o hotărâre. Sper să fie totul bine. Îţi doresc o zi bună!