| yappi a întrebat:

Deci in dimineata asta m'a sunat prietenul meu vorbeam m'a intrebat ce am facut ceva destul de obisnuit pentru noi.Pe la amiaz incepeam sa ma plictisesc groaznik si i'am cerut voie la tata sa il chem pe baiat la un film. Totul a fost ok si chiar vroia sa vina la mine pana cand i'am zis ca is cu tata acasa. A spus ca i este tare rusine sa vina la mine la film si tata sa fie acolo sa il inteleg si sa nu ma supar pe el. Eu intr'un fel il inteleg de aceea nu am mai insistat sa stau pe capul lui sa vina pentru ca si mie mi'ar fi rusine dar ce vreau ea sa stiu de la voi este daca acest lucru este rau daca ar putea fi un semn ca nu tine la mine cu adevaratstraight face. FUNDA:*

4 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Mie personal nu mi-ar fi rusine sa dau ochii cu parintii fetei la care tin. Intr-adevar, la inceput poate fi un pic jena pentru ca nu as stii acele persoane, dar cine e capabil, se descurca. E o copilarie jena asta; nu e nici pe de parte vorba ca tine sau nu la tine!

| Goguletzu a răspuns:

Nu, nici vorba.
Eu cred ca te respecta si de aceea a facut acest gesthappy

Eu unul sincer mi rusine si sa-i salut pe parintii prietenei meletongue

| RoxanaPuiu a răspuns:

Daca si tie iti e rusine, atunci ce rost are sa te mai intrebi. Acelasi lucru ar putea sa-l spuna si el. Rusinea are un rost al ei. Ia sa te gandesti care e. De obicei ne tine departe de niste lucruri, care nu sunt bune, in planul lui Dzeu pentru noi. Fii atenta la rusine si o sa vezi cu ce gresesti si cand gresesti.

| alina06 a răspuns:

Bai.nu te speria.cum sa nu tina la tine? si e un simplu motiv.si eu am patit. o de multe ori. e rusinos.asa ca. punete cu gura p el.invata.l.fii atenta cu el.