| Irina777 a întrebat:

Deci intrebarea mea suna in felul urmator: ma intilnesc cu un baiat de vri-o doua saptamini, insa ne cunoastem de 2 ani, el ma iubeste stiu asta 100%, pentru ca toti acesti doi ani vroia sa ma intilnesc cu el, insa eu mereu il refuzam. E baiat foarte bun, n-are practic nici un viciu...insa eu nu-l iubesc, nu zic il respect si tin la el ca la un frate, iar el stie asta perfect. Am iesit vara trecuta cu el vri-o doua zile, nu credeam ca e ceva serios, si apoi ne-am despartit, eu spunindu-i ca nu-l iubesc, stiu ca atunci a sufeit enorm, si apoi nu ne-am vazut ceva timp, iar acum cind ne-am revazut, a inceput sa ma roage aproape in genunchi ca sa fim iar impreuna, si mie mi-a fost mila de el si am acceptat. Acum v-as ruga mult sa-mi dati un sfat: cum sa procedez, sa ies mai departe cu el..asa fara dragoste, sau sa-l parasesc? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unde dragoste nu e nimic nu e asa ca mai bine va vedeti de viata voastra.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Aceasta,,mila,,nu-l ajuta cu nimic, ba chiar ii va mari suferinta atunci cand vei realiza ca nu poti sa te sacrifici mereu.Toate relatiile unde lipseste dragostea se termina cu multa suferinta si e un timp pierdut inutil.

| werewolfbruno a răspuns:

Spune-i ca are balta peste si ca va gasi pe cineva (stiu cazuri de cupluri din mila si nu s-au terminat prea bine)oricum daca afla cineva ca u esti cu el din mila se cam face de cacao