| Animsai a întrebat:

Deci, lucrurile stau cam asa : Mi-a placut de el, am luat id lui, am vorbit cu el, aveam multi prieteni in comun, mi-a cerut numarul de telefon, nu i l-am dat, pentru ca mi-a fost frica ( este genul de baiat vagabont, si pentru mine era ceva nou, si periculos totodata) astea s-au intamplat acum 1 an, in apropierea craciunului, am suferit, am inceput sa tin la el, ma ranea (pentru ca stiam ca e de bani gata, ca este unul dintre cei mai,, tari" din oras, avea foarte multe admiratoare, asta pentru ca are sarm love struck, si m-am descurajat crezand ca eu nu ma ridic la nivelul fetelor cu care umbla el, am inceput sa il uit, dupa o grea suferinta si multe regrete, de paste anul trecut, ne-am intalnit intamplator intr-un restaurant, m-a privit toata seara, iar eu am inceput iarasi sa regret, iarasi sa sufar, vazandu-l mi-am dat seama ca nu ii pot rezista sarmului sau, l-am uitat de data asta sperand ca imi voi lua gandul de la el, si orice ar fi nu ma voi indragosti de el, deoarece nu merita! Au urmat multe intalniri intamplatoare, iar de fiecare data ma privea la fel. Acum, m-a cuprins un dor de el, si un regret ca nu i-am dat numarul meu, ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca i-l dadeam? Poate eram prietena lui! Cateodata, ma doare sa vad cum toate fetele ii lasa commuri pe facebook, si mai ales cu el le raspunde.Este smecher, fin, cu sarm si are el ceva aparte, dar in acelasi timp este golan, vagabont.Simt ca nu sunt pregatita pentru el, pentru ca ma poate lua peste picior, adica asa cred, este un sentiment ciudat. Avem aceeasi pozitie sociala, si eu nu obisnuiesc sa postez pe internet astfel de probleme, dar pur si simplu sunt confuza. Nu mai inteleg, sunt sau nu indragostita de el, el ma place sau se joaca cu mine.De multe ori a incercat sa,, ma ia de minti ".E vagabont iar eu sunt fata cuminte, sa ma schimb eu? Tu ce ai face in situatia mea? Multumesc

Răspuns Câştigător
| shinelikeastar a răspuns:

Noi baietii nu observam cand o fata ne place extraordinar de mult mai ales atunci cand in total sunt peste 10 fete(asa cum ziceai tu de el), asta pentru ca atunci cand suntem inconjurati de atatea fete noi gandim cu hormonii si nu cu capul, placerea si satisfactia ca suntem in centrul atentie ne scuteste de chestiile astea...` hai sa-mi caut o prietena care chiar ma place`, nu ne intereseaza asta.Ce vreau sa zic e ca, el are tot, e bogat, are femei, se uita la tine si se uita la tine si se va uita la tine pentru ca te vrea si pe tine langa celelalte, nu pentru ca te vrea pe tine fara celelalte. Daca ti-a cerut numarul iar tu l-ai refuzat si el nu a continua sa insiste si sa-si doreasca ceva, inseamna ca nu a vrut cu adevarat si nici nu va vrea ceva ...parerea mea e ca e bine ca nu i-ai dat numarul, ajungeai sa suferi mai rau, vorbea cu tine seara la telefon si te facea sa-l placi, apoi uita a 2-a zi sa te sune si tu sufereai si tot asa ..pana ajungeai sa-ti para rau ca l-ai cunoscut. Incearca sa fii smechera, sa nu te intereseze de nimeni, asa vei atrage cei mai `tari` baieti din oras. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta!

4 răspunsuri:
| Georgi2011 a răspuns:

Buna! in primul rand vreau sa spun ca e o poveste incredibila si cred ca tuturor fetelor ni se intampla odata si o data sa fim atrase sau sa ne indragostim de genu asta de baiat adica bad-boy dar la tine e ceva mai special eu cred ca nu tu ar trebui sa te schimbi pentru el ci el daca te place cat de cat...dar nu stiu ce sa zic poate pentru el esti doar un capriciu pentru ca nu te-a putut avea adica toate fetele ar fi incantate sa fie cu el sau el sa le ceara numarul da tu ai fost exceptie pentru ca nu i la-i dat
Sau poate cine stie in sufletul lui de bad-boy poate chiar tine la tine sti cum se zice "orice baiat rau are in inima lui o fata cuminte"
deci sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca poti scrie un intreg roman! Dar grea e dragostea asta! laughing) Eu spun sa fi tu insuti pentru ca asta e cel mai important! Succes! happy

| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Eu în locul tău aş încerca să îl uit. Dar asta e imposibil [ cel puţin în cazul meu ]. Dacă te plăcea trebuia să mai insiste să îi dai numărul, nu aşa de uşor să renunţe.
Un mic sfat :
1.Să nu îi spui sentimentele tale pentru el, o să vadă că tu chiar îl iubeşti şi o să îşi bată joc de tine.
2. Să nu te schimbi, dacă te iubeşte, te iubeşte aşa cum eşti. Fiecare are ceva special în felul lui de a fi. Şi cred că dacă ai fuferit aşa de mult după el, eşti o fată sensibilă.
Baftă. Dacă mai ai întrebări de ajut cu cea mai mare plăcere. big hug

Dacă te-a ajutat răspunsul meu, fundă.

| Nelamuritul a răspuns:

Zic sa nu.