| anonim_4396 a întrebat:

Deci ma inteleg bine cu o colega de clasa de cateva zile amandoi avem 14 ani azi am iesit cu ea in oras a doua oara si i-am facut niste complimente adica i-am zis ca e draguta si nu a zis nimic doar a zambit, si vb cu ea si i-am zis ca avem multe lucruri in comun si a zis incet da si a zambit si la final cand ne-am despartit am pupato pe obraz si ea nu m-a pupat inapoi nu a zis nimic doar m-a salut si a zambit.Deci eu am mai iesit o data cu ea in oras si tot mia zambit cand ne-am despartit si am intrebat-o daca vrea si maine sa mergem la un suc si a zis ca da.Am observat ca de multe ori cand mergem pe strada ea merge cu capul in joc si zambeste.adica cum fac si eu cand vreau sa ii zic ceva si nu pot.Credeti ca ea ma place si daca da ce ar trebui sa fac? Ca si eu o plac.Si in clasa tot vine in pauze si sta in banca din fata mea si mai vb ascultam muzica impreuna.

4 răspunsuri:
| Rares20funde a răspuns:

Te place.Si cand se uita in jos sa stii ca se uita pentru ca se gandeste la lucruri intre voi 2.Intreab-o pana la urma daca te place ca s-asa zice da.

Funda?

| alexeanca a răspuns:

Pai e clar ca te place, ce nu intelegi sau unde e nedumerirea ta? Ce ai vrea sa mai faca sa iti dea de inteles ca te place?

| Andra_4836 a răspuns:

Buna! Da, cred ca te place. Stii, de multe ori si eu ma lovesc de incapacitetea mea de comunicare. Imi place de un coleg, dar nu prea sunt in stare sa ii arat asta, atunci cand vorbim, eu zambesc si nu prea ma uit la el, vorbim despre o groaza de lucruri, dar...hee heesper sa vada si singur ca imi place de el, pentru ca nu sunt in stare sa ii ziclaughingCand citeam descrierea pe care o faceai colegei tale, parca ma vedeam pe mine. Deci, eu cred ca te place, numai ca e foarte timida (chiar mai rau decat mine, nu imi vine sa cred, scuze).
Ce ar trebui sa faaci thinking Cred ca are nevoie de putin timp, dar ideea e sa nu o lasi pur si simplu, adica sa fii arpoape de ea, sa stati mult timp impreuna, sa vada ca esti interesat, si o data cu putin timp, o sa ii fie mai usor sa se deschida si o sa se obisnuiasca.happy
Nu cred ca ar trebui sa faci ceva peste masura, ca sa zic asa, pentru ca s-ar putea sa o sperii.
Sfatul meu : Fii tu insuti, pentru ca pentru asta te placehappy thumbs up
Succes!

| gabygaby199 a răspuns:

Pai e clar ca e timida...am avut si eu o prietena de genul asta si pana la urma a inceput sasi dea drumul la vorbe la saruturi si a inceput sa fie mai comunicativa cu mine deci fii u insuti si nu de departa de eawinkingsper ca te-am ajutatbig grintongue