| Daiana90 a întrebat:

Vroiam sa va intreb ce pot face in legatura cu inaltimea mea.Sunt cea mai mica din clasa si am mult de suferit din cauza asta. Un baiat care imi place ( del la mine din clasa)i-a spus prietenei mele ca sunt draguta dar is prea mica, nu ii plac ochelarii si nu ii place ca is prea desteapta cica, ca invat prea mult.Acum astea nu ma afecteaza prea mult, dar cu inaltimea da.Am 1.54 in clasa a 8 si sunt disperata.Astazi a venit la noi in clasa un baiat cu un an mai mare si a spus ca ia el pe trei fete si o zis "si tu o iei pe asta mica" catre mine.Cand am fost cu o colega si s-a intalnit cu iubitul unei prietene de a ei, a pupato pe obraz si a intrebat-o "cine ii asta mica?". S-a mirat cand a aflat ca suntem in acceasi clasa, pe ea o credea de 14 ani si pe mine de 12-13 cand eu eram aia care aveam 14 (asta s-a intamplat in vara trecuta). Si sunt a doua cea mai mare din clasa la varsta.Sunt si cu 1 un an jumate mai mici ca mine in clasa si sunt mai inalte.Sunt cea mai mica din clasacrying si nu suport.Toate rudele mele sunt asa mici dar nu ma pot resemna.Am de pierdut foarte multe.Nici un baiat nu mabaga in seama si toti zic ca sunt aia mica.Mai nou cei care nu imi stiu numele(cei din alte clase) ma striga aia mica.Nu fac gimnastica deloc, nici sport numai dansuri. Ce sa fac? sa ma inalt macar mai un pic dar nu pot ramane asacryingcryingcrying.

16 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Cum adica inveti prea mult? Adica acum numai poti fi cu un prost din cauza ca sti mai multe decat el (la faza cu un pic decat un pic e ciudata ca s-a zis ca inveti mult).
Apuca-te de inot sau volei, o sa reusesti sa cresti. Nu dispera. happy

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Nu ii cine stie ce defect, chiar daca am 1. 58 si 13 ani majoritatea imi zic "micuta" nu ma deranjeaza deloc cine ma place ma place cum sunt.Si nu conteaza atat fizicul cat conteaza ce ai in cap happy

Si ca sa te inalti joaca baschet si poti sa faci si putina gimnastica.Stai linistita mai ai timp sa te inalti ai doar 14 ani :*

| PurpleLadybug a răspuns:

Nu te mai stresa ca esti mica. daca nu iti place sa te strige asa, pur si simplu nu le mai raspunde pana nu iti spun pe nume. Oricum o poti lua si ca pe un alint. mergi mult pe bicicleta, poti inota, juca baschet, volei, handbal. Dar chestia e la tine. Fa'i sa creada ca tie iti place asa cum esti, pentru ca oamenii au atata putere cata le dai. Incearca sa compensezi inaltimea, si sa te faci cunoscuta in alt fel. Fa'ti prieteni in alte clase, ajuta'ti colegii, chestii de'astea marunte pot fi marete, atunci nu va mai conta inaltimea si va aparea si printul pe'o oaie creatahappyhappy.
take carepeace sign

| єℓєηα a răspuns:

Hmmm thinking
Poarta incaltaminte cu toc happy
Acum sincer, nu e chiar dezavantaj sa fii mica...
Sa nu te lasii copmlexata de asta...
Si in privinta baietilor thinking, ei bine vei gasi tu baiatul potirivit la momentul potrivit.:*

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Buna!
Joaca baschet, volei sau handball.:d
Sau poarta tocurihappy
eu am 1. 68 si inainte nu-mi placea, mi se parea ca sunt prea inalta si ma simteam aiurea.straight face
Mereu am zis ca vreau sa fiu mai micuta, cam cum esti tubig grin
Oricum...inaltimea nu prea conteaza[decat daca vrei sa fi model sau cine stie mai ce], poti sa fi frumoasa si daca esti micahappy

| tim a răspuns:

Bai eu nu te pot lua de nevasta ca esti prea tanara! Dar stiam una de 18 la 1, 50, dar era frumoasa si nu prea conta inaltimea

| dyddyyyx18 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, nu e chiar asa de grav. Ai putea sa nu o mai iei ca pe o critica, eventual ca pe un alint. (am mai auzit oameni alintandu-se asa)
Pai, cica ar ajuta la cresterea in inaltime baschetul, voleiul, inotul.

| Zăppă a răspuns:

Eu cand eram mai mica ma complexam ca sunt prea inaltawinking
PFFwinking
Mandreste`te buahwinking
da`i dracu ca o sa iti gaseseti tu unu` mai bunawinkingS`au terminat baietii?

| emasweetgirl a răspuns:

Pai eu am 1. 60 si am 18ani. iar daca te place inaltimea nu conteazawinking
eu eram mai mica de statura ca tine si mereu am avut lipici la baietii frumosi.asta e doar o sqza pentru altii.
asa ca fii multumita cu ce ti-a dat Dumnezeu si nu mai incerca degeaba. daca asa ti-e felul mica asa vei ramane.
dar mai ai timp.pentru ca varul meu in clasa a 9 era cel mai mic din clasa la inaltime iar cand a terminat liceul era cel mai inalt din clasawinking

| piticutza16 a răspuns:

hee hee of...esti prea mica si de aceea nu intelegi acum unele lucruri. uite.eu am 19 ani si am 1. 55m. toti prietenii mei ma alinta si ma protejeaza pentru ca sunt asa micuta si fragila, cu toate ca la caracter este cu totul contrariu. Nu iti mai fa tu griji pentru asa ceva, o sa vezi ca, cu trecerea timpului o sa dispara aceste. du-te la innot sa-u volei daca tii neaparat sa cresti... te pup

| PisicaAristocrata a răspuns:

Cand vei mai creste, vei intelege ca ceea ce ai in cap e singura chestie care conteaza, nu inaltimea, culoarea ochilor sau alte superficialitati. Si ce daca esti mai micuta? Sunt atatea fete mai scunde dar atat de frumoase! Invata sa te iubesti asa cum esti. Daca tii neaparat, mai poarta din cand in cand tocuri. Dar daca tu te simti bine in pielea ta, vei avea un farmec special, pe care cei din jur il percep imediat tongue asa ca nu mai fi complexata.

| winter_1160 a răspuns:

Poti sa incerc sa faci basketbig grinOricum.nu trebuie s afi complexata de inaltime, trebuie sa vezi si partile bune ale acestui lucruSpre exemplu: am o prietena e a7-a cea mai mica de la ea din clasa, toti o striga pitica sau borac si totusi nu o deranjeaza deloc.
Si pe acel baiat poate ca mai mult il deranjeaza ochelarii...stiu multi baieti care vor o iubita mai scunda ca ei.Depinde de baiathappy, spre ca te-am ajutatwinking

| anonim_3132 a răspuns:

Sunt in clasa a 9-a si am 1. 54 mi se zice metru umblator. da nu pune la suflet ce zic altii ca doara nu ei iti dau sa manancitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joaca baschet sau volei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei serios joaca volei handball sau ceva sport, mai bine faci sport decat sa dansezi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place ca is micutabig grin.si la inaltime is cea mai mik din clasa si la ani:d colegii mei fac misto de mine dar dupa ma iau in brate si ma strang si se tot joaca cu minelaughing)
sunt in clasa a 10abig grin...(de anul acesta am venit doar in clasa asta)dar e foarte amuzant cand zic ca is micuta...ca rad si eu cu eilaughing)

si mai imi bat si eu joc de eibig grin ca mai au si ei defecte nu doar eubig grin
nu te mai stresa cu chestii de genu ca nu are roststraight face inaltimea chiar nu conteaza.fratele meu e foarteeee inalt trebuie sa ma uit la el nici nu iti imaginezi cum si e casatorit cu o fata care e mai micuta ca mine se iubesc enorm.asteapta si o sa vezi pe parcurs ca inaltimea chiar nu conteazabig grin

anii trecsmugsmug si viata merge inainte orice ar fihappy
app: si prietenul meu tot face misto de mine ca is micutalaughing

ai grija de u :*:*:*