| Yumme a întrebat:

Să trec direct la întrebare și aștept un răspun cât mai rapid că sunt foarte speriată.
Deci; acum o săptămână ( pe 29 octombie) am avut primul contact sexual neprotejat si dupa aceea pe 30 octombie altul dar care a durat doar cateva secunde. După 2 zile de la contact mă dor foarte rau sânii și burta. Eu așteptam să îmi vină cilcu dar nu mi-a venit. Sânii sau întărit și mă dor și burta doar mă doare din când în când. Sânii mă dor și sunt întăriți de 5 zile și nu știu de ce.
Aș vrea să stiu dacă există riscul unei sarcinii? Îmi este foarte frică. Vă rog dati-mi un răspuns cat mai rapid ca sunt speriata foarte rău.
Țin să menționez că am 15 ani jumate. Vă rog un răspuns rapid.
P.s : ciclu trebuie să imi vina pe 15 decembrie.
Dau fundita celui mai bun raspuns. Va rog!

Răspuns Câştigător
| Kirito21 a răspuns:

Atunci poti sta linistita te dor ovarele si sanii sunt durerile obisnuite premenstruale ti-am zis exista posibilitatea sa iti vina mai devreme. dar pe viitor ai grija sa folositi prezervativul pentru a evita astfel de griji.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti va veni ciclul, sarcina este exclusa

| Alcyon a răspuns:

Vai de voi fetelor! Va apucati de sex fara s-aveti habar de metode de protectie. Tu nu stii ca poti ramane gravida, chiar daca baiatul nu si-a dat drumul in tine? Exista picatura placerii (un lichid incolor pe care barbatii il elimina atunci cand sunt excitati si care poate contine spermatozoizi). Probabil ca acum ai doar niste simptome premenstruale, fiindca dupa doua zile, ovulul fecundat nici n-a apucat sa se instaleze. Nu te sfatuiesc insa, sa mai intretii relatii sexuale neprotejate. Ce te faci cu un copil la varsta asta? Avort poti sa faci in primele 2-3 luni. Daca nu descoperi sarcina la timp, ramai cu bebelul. Si apropo, cred ca voiai sa scrii 29 noiembrie, nu octombrie.

| Yumme explică (pentru Alcyon):

Da, era 29 noiembrie. M-am grabit happy

| Kirito21 a răspuns:

Stai sa inteleg pana la urma cand ai avut contactul neprotejat pe 29 octombrie sau pe 29 noiembrie? daca s-a intamplat in octombrie si nu ti-a venit menstruatia in luna noiembrie atunci inseamna ca este sigur sarcina. Daca s-a intamplat pe 29 noiembrie este oarecum devreme sa ai simptome deoarece sarcina se instaleaza in aproximativ doua saptamani. Este foarte posibil sa fie niste dereglari hormonale deoarece ti-ai inceput viata sexuala. Totusi este mult prea devreme pentru tine ca sa ai astfel de griji. incearca sa te informezi mai bine pentru viitor atat tu cat si partenerul tau si nu uitati de prezervativ data viitoare.

| Yumme explică (pentru Kirito21):

Da, pe 29 noiembrie am avut contactul si dupa 3 zile au inceput durerile de sanii si burta. deci tu ce zici? As putea fii insarcinata :-s?

| Kirito21 a răspuns (pentru Yumme):

Nu cred pentru ca o sarcina dupa cum am spus nu se instaleaza asa de repede exista posibilitatea sa iti vina menstruatia mai devreme din cauza modificarilor hormonale care au loc ca urmare a inceperii vietii sexuale. De obicei inainte sa-ti vina menstruatia ai dureri de sani? si unde mai exact te doare deoarece este posibil sa te doara ovarele si nu burta.

| Yumme explică (pentru Kirito21):

Da :, cand trebuie sa imi vina ciclu ma dor sanii si burta ma doare pe jos. este durere la ovare? Si ciclu trebuie sa imi vina pe 15 luna aceasta si am avut contactul neprotejat pe 29 noiembrie si dupa 3 zile au inceput durerile... ce parere ai?

| Kirito21 a răspuns (pentru Yumme):

Atunci poti sta linistita te dor ovarele si sanii sunt durerile obisnuite premenstruale ti-am zis exista posibilitatea sa iti vina mai devreme. dar pe viitor ai grija sa folositi prezervativul pentru a evita astfel de griji.

| IonutzSensybyloo a răspuns:

O sa curga fato