| Izma a întrebat:

Deci nici nu stiu cum sa incep! Daca esti dispus/a sa citesti bine daca nu... nu!

Asa, saptamana trecuta vineri vorbeam prin mesaje cu prietenul meu, vorbea ca si cu ultimul gunoi straight face mi-a zis ca a auzit ca eu il insel pe el [ nu suntem din acelasi oras] am incercat sa ii explic ca nu este asa dar o tinea pe a lui. In fine nu conteaza... ne-am impacat oh go on

Problema este ca... de vineri se poarta ciudat, adica o zi vorbeste cu mine frumos iar o zi nici nu-mi raspunde la telefon

Nu stiu cum sa mai fac fata!straight face Nu stiu cum sa ma comport cu el sa fie binestraight face

Din cauza asta eu am inceput sa "fumez"... sper ca va dati seama dc am pus in ghilimele big grin.

Am nevoie de niste sfaturibatting eyelashes
Daca ati fost in situatia mea... cum ati procedat? sau cum ati proceda daca ati fi in locul meu?!

Răspuns Câştigător
| Maddy95 a răspuns:

E greu sa-ti dai cu parerea in asemenea situatii.Din propria experienta iti pot spune ca stiu cum e. Si eu am o relatie la distanta, dar nu dintotdeauna. In fine, nu conteaza prea mult. Vreau sa iti spun ca exact acelasi comportament fata de mine l-a avut si iubitul meu. Imi reprosa ca am pe altcineva, ca ma port rau cu el, ca sunt rece si toate alea. Eu il sunam el imi inchidea, ii trimiteam mesaje isi inchidea telefonul. si ma durea, nu stiam ce se intampla. Cheia este comversatia. Problema e atunci cand el nu vrea sa vorbeasca. Dupa cam o saptamana de "cosmar", pentru ca nu aveam idee de ce se intampla si nu vroiam sa ma gandesc sub nicio forma ca ar avea pe alta, accepta sa ne intalnim. ne-am intalnit si nici nu ma putea privi in ochi. Si l-am intrebat ce s-a intamplat, ce se intampla.El, dupa multe incercari de am-mi spune ce se intampla imi zice ce de vreo 3 zile se vedea cu o fata pe care o cunosteam si eu de mult, si aia i-a zis daca nu vrea sa fie cu ea si el i-a zis da. M-a implorat sa nu il parasesc pentru ca ma iubeste si si-a dat seama cat a gresit dupa ce a realizat ceea ce a facut. L-am iertat, si iti pot spune ca suntem acum impreuna de 1 an si 8 luni (de 7 luni departe unul de altul, eu in Italia el in Romania, si in ciuda a tot ce mi-a facut, am incredere in el). Cazul tau nu stiu cat seamana cu al meu, dar trebuie sa faci intr-un fel sa va vedeti (nu ai precizat distanta dintre voi) sau sa discutati serios, si cu calm si iubire. In cel mai rau caz poti afla ca s-a saturat de relatia la distanta - e tare greu - si ca s-a apropiat de o alta fata. Daca reuseste sa fie sincer cu tine, e perfect - tu il poti simti-. Iti doresc sa clarificati ceea ce se intampla. Nu poti continua la nesfarsit sa fii tratata asa. Sper sa0ti fi fost de folos in vreun fel :*

5 răspunsuri:
| anca13 a răspuns:

Ce varsta ai? de cat timp sunteti impreuna? se pare ca nu tine chiar asa de mult la tine din moment ce se ia dupa gura lumii.Dar tu l-ai inselat de fapt? incearca sa vorbesti cu el deschis si spune-i tot ce te deranjeaza.Parerea mea:n-are rost sa iti pierzi timpul cu o persoana ca sa ii schimbi parerea lui despre tine.E doar o parere! Comunicarea este drumul catre cea mai frumoasa relatiewinking.O zi frumoasa

| ImHereForYou a răspuns:

M-as desparti de el pentru ca imi face rau...sh as incerca sa ma las de "FUMAT"intelegi?
sper ca te-am ajutat

| Jurnaldedecembrie a răspuns:

Te inteleg...am fost de multe ori pusa in aceeasi situatia, numai ca eu nu am ''fumat'' niciodata!
Daca iti vorbeste urat ar trebui sa te desparti de el, dar nu sunt in masura sa iti zic asta ca eu nu pot sa traiesc fara el

| BiiaSomerhalder a răspuns:

Pai vb deschis cu el si intrebare dc iti vb asa.batting eyelashes
etc.

| Raul_7987 a răspuns:

M-am desparti de el si gasesc un baiat din oras mai aproape de mine care ma intelege si ma iubeste si care nu este gelos din orice motiv.