| Kiddu4Strange a întrebat:

. Deci, eu cu prietenul meu nu mai suntem asa apropiati joi & azi[vineri] nu a venit la scoala, nu stiu de ce, si de miercuri nu a dat nici un semn..la scoala nu vorbea cu mine.ce credeti ca incearca sa faca? Tin sa mentionez ca inainte de miercuri, vorbea cu mine si imi dadea mesaje in fiecare zi! Vrea sa se departeze de mine? Eu chiar nu tiu ce sa mai facde vorbit incerc sa vorbesc cu el, dar cand incerc e prea ocupat...Dar cu celante fete nu-i...Nu spune-ti,,desparte-te de el!,,pentru ca nu vreau!

Apropo, ziua lui e marti Si nu stiu cum sa ma comport cu el, adica, poate il enervez

Voi ce credeti? Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| VelvetLight a răspuns:

Cel mai probabil are probleme in familie sau cu prietenii lui. De obicei baietilor nu le place sa vorbeasca despre problemele lor, asa cum fac fetele. Nu iti fa griji. Eu zic ca daca voia sa se desparta de tine incepea sa te critice si sa te faca geloasa cu alte fete, dar in cazul asta mai mult ca sigur are problemele lui. Incearca sa il intrebi, sa vorbesti cu el si spune-i ca ti se pare ca e distant cu tine. Spune-i sa iti impartaseasca problemele tale cu speranta ca ii vei putea da un sfat sau o vorba buna. Spune-i ca orice i s-ar intampla esti alaturi de el. De ziua lui fa-i o surpriza placuta, declara-ti dragostea pentru el pentru ca asa nu ai cum sa il enervezi. Totul va fi bine si se va rezolva daca o sa comunicatibatting eyelashes Comunicarea e cheia succesului :* Sper ca am fost de ajutor. big hug Fundita? whistling

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De bărbați ai să ai timp, după ce îți termini, cel puțin liceul.

Caută să te ocupi de carte și capitolul Bărbați după 19 ani.

| rikkimady16 a răspuns (pentru MMihai):

Scuze ca intervin, dar cand vad astfel de postari ma apuca...nebunelile. Dar ce aveti toti cu baietii si liceu. vi se pare cumva ca suntem handicapate si nu putem sa avem si prieten si sa si invatam la liceu? sau cum ati vrea sa traim? indoctrinate, cu ochelari negri si fusta pana in pamant si cu paltonnul pe noi ca nu cumva sa se uite vreun baiat la noi? in ce secol, epoca traiti? serios ca exagerati. nu sunt de acord sa ai prieten la 12, 13, 14 ani, dar la varste cat de cat ok nu vad si nu inteleg care e problema. am un prieten de un an, am 16 ani( 17 anul asta) si invat, crede-ma, am luat premiu, sunt in clasa a 10-a si prietenul meu nu a fost un inpediment in succesul scolar. el chiar m-a ajutat cand am fost demoralizata si cand simteam ca o sa cedez. terminati odata cu gandirea asta comunista si de pe vremea primului razboi mondial ca nu faceti decat sa dati dovada de inapoiere mintala. O zi buna!

Răspuns utilizator avertizat
| Kiddu4Strange explică (pentru rikkimady16):

AI mare dreptate! happy In ziua de azi toti spun sa inveti sa inveti si sa inveti...si viata fericita cand sa o ai? laughing

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga

Nu te supara, dar esti cam egocentrica.
Chiar nu iti dai seama ca baiatul are probleme daca el a lipsit de la scoala?
NU A LIPSIT DIN CAUZA TA
Sigur ca nu sunteti apropiati, daca tu nu stii de ce a lipsit. Poate ca vorbea cu tine inainte de asta, dar nu a avut destula incredere in tine sa-ti spuna ce este cu el.
Aveti o,, relatie,, formala.
Adica : tu cu el stati impreuna dar nu va cunoasteti bine, nu comunicati bine, nu va impartasiti problemele.

Cred ca nu sunteti nici macar prieteni.

Te-am tzucat.

| Kiddu4Strange explică (pentru Stelutza1990):

Scuza-ma,dar stiu de ce a lipsit!winking. Si stiu totul despre el, toate secretele, n-ai dreptul sa judeciwinking.

| Stelutza1990 a răspuns (pentru Kiddu4Strange):

Ba da, am dreptul sa judec, pentru ca judec situatia, nu oameni pe care nu ii cunosc.
De asta ai cerut pareri pe aici.

Inseamna ca nu ai dat toate datele problemei.

| Kiddu4Strange explică (pentru Stelutza1990):

Pff..azi dimineata mi-a zis motivul pentru care a lipsit, si oricum e diferit!

| Costin1996 a răspuns:

Poate l-ai suparat.Aduti aminte poate i-ai/ai facut ceva.

| AlexaBrunetha a răspuns:

Poate are probleme, poate nu mai ii place de tine, habar nu am eu nu zic sa te desparti de el dar te sfatuiesc sa ii spui chiar daca nu te asculta nu il lasa sa plece serios daca nu te baga in seama inseamna ca e un pampalau nu inteleg baietii astia serios