| SunshineSunrise a întrebat:

Deci, noi facem fizica cu o alta clasa în aceeași sala și e un băiat din acea clasa care îmi place. Chestia e ca am impresia ca el m-a plăcut prima oara pe mine dar nu bagam în seama. Din octombrie pana acum, de fiecare data când îl vad se uita spre mine iar când apuc sa ma uit eu la el își ia ochii de la mine. Începuse treptat de 1 luna sa îmi placa de el și pana atunci i-as fi dat de 1000 de ori cu flit acum nu știu de ce mi s-a pus pata pe el. Voi credeți ca ma place? El se uita insistent la mine, iar eu când ma uit la el se uita la peretele din dreapta lui sau calorifer depinde ce are în momentul ala prin preajma lui. Vorbeam odată cu niște amici de la el din clasa și el în timp ce trecea pe lângă noi se întorcea sa se uite la mine. Dacă trece prin fata mea și eu deja ma uit la el de dinainte ca el sa se uite, nu se mai uita deloc la mine laughing se uita drept în fata.
Ce sa înțeleg? E prima oara când mi se pune asa pe cineva și ma frământă asa gând.
Ce ziceți? Dau funda

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai de unde să știi dacă îi place de tine.
Du-te și vorbește cu el, fă tu primul pas.

| MrSnow a răspuns:

Băiatul e cel mai posibil să fie mai timid
I-a inițiativă și dă-i mesaj sau bagă-l în seamă la școală
E posibil să te placă dacă spui tu că se uită des spre tine și își mută privirea când faci asemenea și tu
Își mută privirea fiindcă e introvertit sau nu are încredere în sine
Fii tu cea care face primul pas
Poate va fi ceva drăguț între voi, asta dacă ție îți place de el
Baftă