| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu stiu ce sa mai fac...am fost cu un baiat 1an si 10 luni, timp de 1an a fost super frumos dupa rel noastra a fost ba despartiri, ba impreuna...il iubesc enorm de mult, vreau sa stiu ce sa fac:o sa incep scoala si chestia e ca o sa aiba clasa langa mine cum sa fac sa l uit? nu mai vreau sa i pic in plasa oricat de mult l-as iubi pentru ca si. a batut joc de relatia noastra...ajutati.ma va rog

Răspuns Câştigător
| byenkutzyk a răspuns:

Si ce daca are clasa langa a ta?happy... Ignora-l! Fi indiferenta! Indiferenta doare cel mai tarewinkingTi-o spun din propria experientabig grin...Stai in clasa un timp...iesi doar cand trebuie sa iti cumperi ceva sa mananci... Vorbeste cu colegele tale... Distrati-va! Radeti impreunalove struck... O sa vezi ca o sa il uiti cu timpul... O sa gasesti alt baiat care va sti sa tina de relatia voastra si sa nu isi bata joc asa cum a facut fostulstraight facelove struck...Nu il mai lasa sa isi bata joc ca o sa te distruga pana la urma... Daca va certati inseamna ca nu mai merge...Si daca nu mai merge nu cred ca ar mai avea vreun rost sa mai fiti impreuna...Deci uita-l! Nu te merita pe tine ca fata! Nu merita iubirea ta!winkingAi grija de tine si nu uita:"baieti sunt cati vrei" si cred ca esti destul de frumoasa ca sa poti sa ai f multi baieti dupa tinelove struck...Ai grija de tine si mergi mai departe! Nu e el singurul! Sunt altii mult mai bunilove struck...Succes! Sa iubesti si sa fi iubita asa cum meriti!love struck...kisskisskiss

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, incearca sa fi indiferenta, sau cel putin sa pari chiar daca e greu... dupa atata timp stiu ca nu e usor, ca am trecut si eu printr-o despartire dupa destul timp, e cam dificil, dar ai incredere in tine, si cu timpul il vei da uitarii... ocupa-ti timpul cu altceva, nu i baga in seama, lasa-l sa faca ce vra, cauta-ti pe altul, ca sunt destui baieti, viata nu se opreste la unul, traieste-ti viata, si gandeste-te k nu te-a meritat.bafta.

| dizzyizzy a răspuns:

Du`te la "din dragoste".batting eyelashes

| Beatricce a răspuns:

Creata... si eu am trecut prin asa ceva... nu de mult mi s`o terminat relatie de 2 ani si jumate... a fost foarte greu dar am reusit sa trec peste... desi sunt o persoana destul de sensibila. Important e ca sa nu ramaneti prieteni in niciun caz, gandeste`te cat de urat s`a comportat cu tine.Sunt mii si mii de baieti care te asteapta doar pe tine.Gandeste`te de parca ai mai avea 30 de zile din viata... ce ai face? ai plange si ai suferi in continuare dupa el... sau ai trai viata... eu zic ca nu merita sa suferi si daca o sa te ocupi cu altceva o sa-l uiti.Nu te mai gandi la el, flirteaza cu alti baieti... si cel mai important sa ai incredere in tine... k poti trece peste. Sper sa ai succes... :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Help your self, draga mea. Apeleaza la demnitatea ta, la respectul de sine...