| Sergus25 a întrebat:

Deci, nu stiu daca o fata ma place si am sa va descriu situația: nu prea sta pe lângă mine, dar ne întâlnim in fiecare pauza si uneori se oprește la mine, se uita de multe ori, cand e in preajma altora, pe furiș la mine, adik cu colțul ochiului, cand e lângă mine se joaca cu parul si-mi zâmbește aproape de fiecare data, dar cand sunt fata in fata cu ea nu ma uit la ea pentru ca stiu ca ma înroșesc si pur si simplu ma blochez si nici ea nu scoate nici un sunet! Ce as putea face? Ma place?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Placerea este reciproca dar si timiditatea. Daca nu reusesti sa-ti invingi retinerile cand sunteti fata in fata incearca sa-i transmiti sentimentele prin intermediul unui mijloc de comunicare.Sunt convins ca o plimbare in doi ar rezolva problema.

| SkyPilot a răspuns:

Da, te place. Priveste-o in ochi si zambeste-i. Joaca-te si tu in parul ei, da foarte delicat si spune-i ca are par frumos. Nu ii face declaratii directe, d cele mai mult ori fata se sperie si te refuza. Propune-i sa o conduci acasa dupa ore. Si mai bine, invit-o la un suc sau la o plimbar si cand va intalniti ii oferi un trandafir rosu. Ai putea face asta si la scoala daca crezi ca nu va vor lua colegii la misto. Trandafirul este practic declaratia ta pentru ea, fata va intelege ce ai de spus.

| SmQaLeXuTzz a răspuns (pentru SkyPilot):

Morr ai ceva cu trandafirul rosu tu laughing)

| corbulalbrosu a răspuns (pentru SmQaLeXuTzz):

Propui unul incolor?

| SkyPilot a răspuns (pentru SmQaLeXuTzz):

Pe mine m-a servit bine prin liceu.

| SmQaLeXuTzz a răspuns (pentru SkyPilot):

In liceu, si eu abia astept sa merg...

| SkyPilot a răspuns (pentru SmQaLeXuTzz):

Si eu as mai vrea o tura, dar gata, s-a dus...

| Carina16 a răspuns:

Buna! Eu zic ca da! Problema e ca sunteti amandoi cam timizi, incearca sa fii mai indraznet cu ea, imprieteneste-te cu ea, comunicati, ocazii sunt dupa cate vad, crede-ma, daca incerci nu ai nimic de pierdut, de fapt, ai de pierdut cand nu incerci. Te inteleg ca te blochezi, si eu am trecut prin asta, inseamna ca o placi mult si asta inseamna ca trebuie sa iti iei "inima in dinti" si sa nu mai pierzi ocazia. Multa bafta! kiss