| anonim_4396 a întrebat:

Deci o sa trec la subiect.Ma ștersesem pe mana de sperma iubitului de mai mult de jumătate de ora cu un șervețel umed.Si m-am dus la toaleta și după ce mi-am făcut nevoile când sa ma șterg cu hârtie am atins cu un deget in jurul vaginului foarte puțin.Nu stiu dacă exista posibilități sa rămân gravida dar pana la menstruație mai sunt 2 săptămâni și numai la chestia asta ma gandesc.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sper ca nu ati avut sex neprotejat, pentru ca mentiunea ta, ca erai cu 2 saptamani inainte de menstruatie, imi spune clar ca erai in plina perioada fertila si poti ramane insarcinata imediat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca mai sunt circa 2 saptamani pana in momentul pornirii menstruatiei, s-ar putea ca in acest moment sa fii in perioada fertile a ciclului menstrual. Insa si in acest caz, chiar daca ti-ai atins din greseala partea externa a ''pasaricii'' cu degetul foarte meticulos curatat deci lipsit de urme de sperma, se poate considera ca atat d.p.d.v. teoretic cat si practic in conditiile descrise, formarea unei sarcini este complet IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu poti ramane gravida.

| Randomuser2000 a răspuns:

Ai un umeras acasa?

| Boboc_Alexia_1990 a răspuns:

Nu poți rămâne gravidă daca doar ai atins.
Ca sa rămâi gravidă trebuie ca iubitul tau sa-si dea drumul in vaginul tau.
Stai linistită ca nu se întâmplă nimic
Caută pe internet si documentează-te despre asta
Multa sanatate si sper ca te-am ajutat!

| Gb69 a răspuns:

99% nu se intampla nimic