| anonim_4396 a întrebat:

Deci pe 26 am adus-o pe prietena mea acasa.M-am excitat si a aparut lichidul preejeculator,apoi am fost la baie si chiar am sters penisul dupa ce am urinat, Am revenit si am introdus penisul fara prezervativ de 2-3 ori, iar dupa am pus prezervativul si am continuat.Acum pe 31 trebuia sa i vina ciclul menstrual, i-a venit Luni seara foarte putin si apoi nu i-a mai curs deloc.Ce credeti ca are?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca a fost singurul contact sexual neprotejat din ultima luna, riscul de sarcina este mic fiindca era intr-o perioada cu fertilitate redusa (adica in jur de 5-6%). Daca ati mai avut vreun contact sexual neprotejat, e posibil sa fie insarcinata. Daca nu, sa mearga la ginecologul ei ca sa vada ce probleme de sanatate are (dar sa faca si un test de sarcina in dimineata consultatie din prima urina)

| uzzyincateiubeste a răspuns (pentru Brigaela):

Da,a fost singurul, mai mult de 2-3 penetrari nu a existat neprotejat, si acestea datorita faptului ca nu era destul de umeda

| Brigaela a răspuns (pentru uzzyincateiubeste):

2-3 penetrari este mai mult decat suficient pentru o sarcina, nu e deloc nevoie de mai mult. va salveaza doar faptul ca era intr-o perioada de fertilitate redusa 9daca are cicluri menstruale regulate si mai lungi de 24 ed zile)

| uzzyincateiubeste a răspuns (pentru Brigaela):

Stiu asta dar tinand cont ca inainte de acele penetrati am fost la baie si apoi m-am sters ca sa fiu sigur ca nu ramane lichid d-ala, nu cred ca e insarcinata.

| Brigaela a răspuns (pentru uzzyincateiubeste):

Asta este o mare tampenie si nu pot sa cred ca ai putea crede o asemenea aiureala. Stersul are zero valoare, doar spalatul cu multa apa si sapun poate indeparta spermaztoizii. iar daca ai erectie, acel lichid se va secreta in prima secunda, va umezi capul penisului ca o transpiratie (in picaturi minuscule, invizibile cu ochiul liber0. daca te stergi foarte foarte bine exact in secunda dinaintea penetrarii, tot vei avea spermatozoizi pe penis, dar timp de 1-2 secunde nu vei avea acel lichid si vei vedea ca penetrarea este absolut imposibila (te va durea si iti vei juli capul penisului pana la sange). Asadar, fii 100% singur ca acel lichid preejaculator era pe penis in momentul penetrarii, numai ca intr-o cantitate mai mica decat ai observat tu (insa de 100 000 de ori mai multa decat e suficienta pentru o sarcina0.
am impresia ca esti extrem de putin informat (ca tocmai ai sustinut o enormitate), asa ca ar fi aczul sa mai citesti, sa te mai informezi si sa mai porti 2-3 discutii aprofundate cu medicul de familie sau cu cel de planinig 9am impresia ca ai tratat superficial aceasta etapa, motiv pentru care nu ai informatiile necesare)

| uzzyincateiubeste a răspuns (pentru Brigaela):

Da,va multumesc pentru raspunsuri, am comis o greseala aiurea si sper sa nu o platesc mai mult decat trebuie..Asta e, viata merge inainte, o seara buna va doresc!

| Brigaela a răspuns (pentru uzzyincateiubeste):

Nu vi se poate intampla nimic rau, nu e vorba de plata. Un copil este o minune, chiar daca nu sunteti 100% convinsi ca e momentul. Insa nu e o pedeapsa, ci veti descoperi, daca e cazul, ca este o schimbare in viata cu un scop inalt si minunat. Nu dispera si nu te considera ghinionist daca devii parinte, ci da ce e mai bun in tine sa-ti faci fiul sau fiica mandrii de tine.

| uzzyincateiubeste a răspuns (pentru Brigaela):

Am doar 17 ani!laughing))))))

| Brigaela a răspuns (pentru uzzyincateiubeste):

Daca esti suficient de matur incat sa faci sex neprotejat, esti sigur mult mai matur decat este nevoie sa ai un copil si sa-l cresti. pana la urma este alegerea ta.

| pursisimpluAlex a răspuns:

Este stresata de faptul ca ar fi putut ramane insarcinata.happy

| Alicamai a răspuns:

Are copil sa moara baietii o sa ai Gemeni HAHA!