| anonim_4396 a întrebat:

apelez din nou la voi ca nu stiu la cine altcineva. Sunt intr-o relatie cu un baiat de 3 luni..insa nu stiu ce e in capul meu. Azi mi-a venit in minte fostul, am stat am meditat si mi-a venit sa plang. Tin sa mentionez ca am avut o relatie de 2 ani cu el din care tot timpul a fost o vrajeala, doar si-a batut joc. Acum baiatul cu care sunt ma iubeste, vad asta face orice ca sa ma vada fericita desi am intrat la el pe facebook si am vazut niste conversatii cu unele fete care nu prea mi-au priit dar am zis ca-i mai dau o sansahappy. Intrebarea e de ce ma mai gandesc la cel din trecut cand acum am tot ce vreau de la o relatie? De ce ma intreb mereu "de ce a fost asa, de ce si-a batut joc cand putea fii altfel" va rog nu-mi ziceti ca inca mai am sentimente ca nu e adevarat. Vreau sa il scot din mintea mea, vreau sa fiu fericita cu actualul meu iubit. Ce pot sa fac? sa-mi inlocuiesc creierul cu a altcuiva?. sad

20 răspunsuri:
| nuexistadrogmaitare a răspuns:

Situatia sta in alta ordine de idei, in niciun caz nu mi-am batut joc, daca tot sustii ca mi-am batut joc atunci spune-le la oameni si de tine ca nu numai eu am avut conversatii pe facebook, mess etc, nu eu dadeam web la baieti si vorbeam chestii intime cu ei. In legatura cu intrebarea ar trebui sa-l schimbi pe actualul pentru a avea parte de succes in problema asta, daca era atat de bun precum sustii, mai bun decat fostul(eu) atunci sigur te facea sa uiti de mine in 2 saptamani fara sa mai stai pe ganduri ca a fost nu stiu ce, s-a intamplat nu stiu ce ai fost proasta etc. Tot ce am vrut sa zic e ca nu mi-am batut joc, indiferent daca am facut-o sau nu, nu a fost ceva cu intentie sau din dorinta, tie niciodata nimic nu ti-a convenit si de aici a plecat totul.

| Cosmiinna a răspuns (pentru nuexistadrogmaitare):

Eu am dat web altora si discutam intim cu ei? imi pare rau dragule daca ai parerea asta da te inseli rolling on the floor si stai linistit ca e mult mai bun, a fost doar o perioada de timp. si asta pentru ca, mi-ai zis ce mi-ai zis in seara aiahappy am si eu demnitate. Si asa-i nu imi convenea. nu a trebuit sa iti pierzi timpul cu mine 2 ani daca am fost atat de groaznica. Si pana la urma ce imi tot urmaresti activitatea? vezi-ti de-ale tale happy

| Cosmiinna a răspuns (pentru nuexistadrogmaitare):

A da si cât despre mesaje pe FB si alea nu era vorba de tine, da ca de obicei te simți cu musca pe căciula.

| nuexistadrogmaitare a răspuns (pentru Cosmiinna):

Asa e, ca de obicei tu ai dreptate iar eu mint/gresesc/imi bat joc.

| Danysan a răspuns:

Vino la mine -Am o fabrica -Dau si capete daca vrei. Habar nu ai ce vrei.De fapt nu esti singura care vrea asa ceva.Ai langa tine unu ca re te iubeste si vrei altceva.Te informez ca daca nu te potolesti si nu iti vezi de treba o sa ramai nu mai zic cum.Ai grija!

| Cosmiinna a răspuns (pentru Danysan):

Ce amuzant happy cu ce sa ma potolesc draga? Am cerut un sfat ce pot sa fac sa nu ma mai gândesc la ăla iar ultima parte era doar o metafora. In fine, halal, nu mai da răspunsuri doar așa ca sa apari acolo-n top ca degeaba le dai daca nu conțin ceva veritabil. Bye

| ckckrish a răspuns (pentru Cosmiinna):

Cand il vezi ignora-l, cand il auzi ignora-l, gand il simti ignora-l s.a. SUCCES!

| Danysan a răspuns (pentru Cosmiinna):

Degeba ti-as zice eu ca cel mai bine e sa stai cu asta de acum doarece cunosc multe specimene ca tine si nu stiu sa aprecieze ce au -To fostul e mai bun.Asa ca cele ca tine nu au sperante -si e trist.Fa ce vrei oricum daca aveai un dram de demnitate nici macar nu mai aduceai vb de fostul -asa ca deh -Inca odata nu sti ce vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti ca si mine sau am fost!
si eu am fost in aceeasi situatie eram cu unul desii ma gandeam la fostul...si voiam s auit de fostul pentru ca nu merita nici macar sa ma gandesc la el pentru ca s-a jucat destul cu sentimentele asa ca pur si simplu mi-am vazut de actualul pur si simplu dupa o vreme am uitat de fostul si am ajuns la 5 luni de relatie parca a durat o vesnicie iar in ceea ce priveste conversatiile de pe facebook exact asa a fost si la mine...mi-a dat parola frumos si ghici ce? eu cumnuam facebook stateam pe contul lui si citeam toate conversatiile intre care am gasit ceva urat cum ca la el la dansuri are fete bunoace adica asa le descria el..si m-a afecta chestia asta..si fix de aia i-am dat si papucii..bine..nu numai asta e motivu, motivul era ca i s-a umplut paharul au fost mai multe faze dar cel putin am reusit sa uit de fostul si acum cand imi merge rau vvorbesc cu fostul ca si cu un amic desii nu mai am sentimente nici nu mai vreau sa-l uit pur si simplu ma inteleg cu el si nici nu m-as mai vedea cu el impreuna fiindca mi-am dat seama ca eu merit ceva mai bun!
nu are rost sa te gandesti la trecut stii cum s-a terminat si nu cred ca vrei sa treci din nou prin asta cu el asa ca vezi-ti de actualul cat despre conversatiile acelea..nu mai le citii! crede-ma! oricat de inofensive par, pentru niste fete geloase sunt chestii care ne afecteaza..tot ce trebuie sa faci e sa nu-ti pui increderea maxima in el dar nici sa stai la panda peste tot dupa el pur si simplu fii un pic mai indiferenta cu chestia asta dac anul vrei sa sfarsesti sa suferi!

| Cosmiinna a răspuns (pentru anonim_4396):

Da laughing exact aceleasi conversatii le-am gasit si eu. Si cica "toate-s la fel"... mai ganditi-va dragilorlaughing)

| anonim_4396 explică (pentru Cosmiinna):

Eu raman cu ideea ca toti is la fel in felul lorlaughing
doar ca el nu de mult a mers la dansurile astea si deja barfeste ca are fete dragute si bunoace si chestii se intereseaza care cum nu stiu ce...eu c epot intelege din asta? ca de aia a mers acolo pentru "bunoace" si chiar i-am spus ca am citit tot chiar daca m-am simtit stanjenita sa intru in chestiile lui personale oarecum.dar nu mi-a fost rusine nu e vina mea ca el a vrut sa-mi dea parola desii acum a schimbat-olaughing in orice caz..imi faceam numai rau sa citesc asa ca te-as sfatuii sa nu ma citesti atat de des poate si tu vbesti cu baieti deci punete in locul lui. oricum asa-s barbatii niste nesimtitilaughing si pe fostul lasa-l te asigur ca nu se merita daca il eviti din orice punct de vedere il vei uita...doar ocupati timpul cu actualul eu ieseam cu el in fiecare zii aproape si nu aveam timp sa mai ma gandesc la fostulbig grin

| Cosmiinna a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok scumpa multumesc:*

| ckckrish a răspuns:

Intr-adevar Danysan are dreptate, ai grija de tine, el isi batea joc de tine, din cauza ca te iubea, unii baieti asa isi manifesta dragostea (numai nu eu XD). Am si eu un prieten care are o iubi si de fiecare data cand o vede o bate, sau isi bate joc de ea s-au o trage de cosite. Apoi imi zice ca o iubeste si nu stie cum altfel sa ii arate asta, de aceea face asa. Succes cu al doilea baiat!

| Cosmiinna a răspuns (pentru ckckrish):

Întocmai ideea e ca nu il mai iubesc pe ăla, nu după câte mi-a făcut. Am si eu rationalul meu sunt conștientă de asta cer sfaturi, pentru ca actualul nu merita ca eu sa îmi fac uneori absenta doar PT ca mi-e frica sa nu pățesc ce am pățiț in trecut. Il iubesc si vreau sa simt din nou ca trăiesc. Dar da' probabil nu toți am avut sufletul distrus...ca sa intelegem una care se afla in aceeași situație. Mersi de răspuns :*

| ckckrish a răspuns:

Interesant!

| Danysan a răspuns (pentru ckckrish):

Eu sunt curios totusi de ce noi baieti nu aducem vb de fostele cand ne facem o noua iubita?

| Cosmiinna a răspuns (pentru Danysan):

Nu am demnitate? lasa ca ai tu laughing cat pentru toata populatia. esti paralel cu subiectul, nu e vorba ca nu stiu ce vreau din contra STIU. Vreau sa uit de trecut si sa ma avant in prezent respectiv viitor, si inca ceva. Daca fostele tale au fost specimene ca au vazut mereu ceva mai bun in cel de dinaintea ta nu-i vina mea. Da nu ma baga in aceeasi oala :* cius

| Danysan a răspuns (pentru Cosmiinna):

In fine laughing-M-ai facut sa rad -Poate ca ai luat-o ca o critica dar spun asta deoarece imi aduc aminte ca am vazut zeci de fete cu care stateam la vb, colege, etc si desii spuneau ca sunt fericite cu actualu si ca il iubesc faceau ce faceau si tot la fostul ajungeau -Nu imi venea sa cred ce auzeam.Plus ca sunt unele care sunt pur si simplu obsedate de fostii-Cate cazuri nu stiu nu mai vb. Orice le-a facut ala tot el e mai cum mot.Asa ca tu esti ce paralela. Daca spui ca vrei sa il uiti pur si simplu nu te mai intereseaza.E asa de greu?-Spun asta deoarece intreba-te singura daca si iubitu tau s-ar gandii la fosta cum te-ai simtii?-Da iubire nu pot sa o uit -Ce te-ai face?

| Cosmiinna a răspuns (pentru Danysan):

Pai nu mi-ar pica bine, si nu am luat-o ca pe o critica. L-am uitat pana cand intr-o seara m-a sunat si mi-a zis ca a gresit numarul' si dupa mi-a zis niste chestii care m-au tulburatlaughing. In fine ideea e ca fostul nu e in nici un caz mai bun ca actualul, eu doar ma gandesc la chestia ca ce am facut de am meritat c@c*turile alea. atat. Si daca vrei si un raspuns nu m-as mai impaca cu el pentru ca ar trebui sa fiu idioata sa renunt la un baiat care chiar ma iubeste si il iubesc. Vreau doar sa uit...ca am fost intr-un cuvant proasta cuiva. (ma rog 2 cuvintelaughing)

| wans a răspuns:

Nu trebuie sa iti "inlocuiesti creierul" ci iubitul. Mai precis, gaseste un baiat pe care sa il iubesti cu adevarat, pentru ca atunci nu ar mai fi loc de alte iubiri trecute.