| anonim_4396 a întrebat:

Deci...prietena mea sa sarutat cu iubitul ei in scoala
Profa de franca a vazut scena iar povestea a ajuns la directoare
Din cate am inteles directoarea a zis ca nu se face asa ceva in scoala chatterbox
Ei ii este frica, pentru ca ar fi posibilitatea sa afle mama ei de relatia lor
Ce este de facut? Eu i'am zis sa ii zica pentru ca e mai bine sa afle de la ea decat de la altcineva
Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Ar fi bine sa ii spuna ca are un prieten intr'adevar si ca s-a lasat purtata de val.Sa isi ceara scuze iar, eventual, sa incerce sa nu mai faca scene de-genul la scoalahappy.

16 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Cred ca sfatul tau este cel mai bun in aceasta situatie. Dupa cum ai spus si tu, mai bine sa afle mama de la ea, decat de la directoarea scolii. Pe de alta parte, s-ar putea ca directoarea sa nu se coboare intr-atat incat sa-i anunte mama. E totusi un fapt destul de banal. Dar pentru orice eventualitate, e bine ca mama sa fie pusa in tema cu aceasta situatie. Iar tu ai dovedit ca esti o adevarata prietena si chiar iti pasa de ea. Bravo tie!

| Silviu591 a răspuns:

Ce ai tu? ma refer ca nu e nimic grav.mare lucru. s-au sarutat rolling eyes. sa te calce masina este cu totul altceva.mare comparatie ai facut raised eyebrows nu incerca sa fii mare inteleapta.si daca ii spune e bine.totusi.a saptea.cam micutze nu credeti? sa vorbeasca cu maica`sa.imi pare rau pentru tatal ei

| kiwii a răspuns:

Wow. da' aveti o scoala destul de stricta.La noi, elevii se intind pe la toate colturile de parca sunt la bordel...si nu le zice nimeni nimic...
Ar fii intr-adevar bine sa ii spuna, pentru ca nu cred ca maam ei ii va face ceva.Si chiar daca o cearta un pic, e mai bine decat sa ramana surprinsa afland de la scoala.

| NicoLLe_5415 a răspuns:

Cred ca mult mai bine e sa-i zica mamei ...pentru ca, cat de severa ar fi va banuiesc ca va intelege mult mai usor decat in cazul in care va afla de la directoarestraight face

| katyy_5873 a răspuns:

Wow. dar ce scoala-i aia frate? N-am mai auzit asa ceva. Dar totusi in cazul asta ar trebui sa-i spuna ea mamei ei

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Sunt de acord sa-i zica cat mai urgent mamei, daca va afla de relatia lor de la directoare deja a pornit cu stangu'

| 100%Diana a răspuns:

Stiu o situatie la fel, un tip de a 5-a a pozat pe o fata cand se saruta cu un baiat si tel. a ajuns la dirigintele ei, dar ea a continuat sa fie cu baiatul, dar totusi directoarea zice ca la scoala. nu se fac chestii de astea, acasa treaba lor, sa faca ce vor, dar nu la scoala, daca era inspectie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ohoooo.la noi era si oral si scris. da si bataie.cand nu stiai.insa au iesit oameni din scoala noastra.acum, mai nou am auzit ca oralu se da la baie, in pauza, nu ca noi la tabla in timpul orei.profu pe scaun la catedra si noi la tabla in picioare. s-au schimbat vremurile intr-adevar.copii sunt mai inteligenti, la scoala invata muuuult mai muuulte de la altii, nu de la profesori si manuale. eiiii. ce timpuri, ce moravuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suntem a 7 a.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Geany ea invata super bine dar mama ea e cam dura si dupa aparente si din cauza ca ea nu vrea sa ii zica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu in clasa a7. a ma sarutam cu prietenul meu in scoala.
Si profii treceau pe langa usa, se uitau si plecau big grin
Nu comenta unu`.
Nu cred ca e chiar o mare problema, na daca ea stie ca mama sa e mai severa, e bine sa vorbeasca cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-i spuna tatalui... pp ca este fetita tatei laughing

o apara el de mama smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Cosmotel nu are tata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Silviu mama nu doresc raul nimanui dar daca o sa te calce masina si unu o sa imi zica " La calcat masina, nu il ajuti? " eu o sa ii raspund " Asa si? Care e problema? ", pentru ca noi doamne fereste nu trebuie sa ne ajutam aproapele nici macar cu o vb de sprijin, cat de josnic poti fiwinking. Iti doresc tot ce meriti pe aceasta lumewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@silviu mama nu conteaza daca tie ti se pare grav sau nu ideea e ca ea e ft ingrijorata si eu nu mai stiu ce sa ii mai zic si cum sa o conving ca e in favoarea ei sa ii spuna mamei sale. Si scuza'mi comparatia dura dar trebuie sa iti dai seama de gravitatea situatiei, cand cineva are probleme [ nu conteaza cat de grave sau de ce gen ] nu zici " Asa si ", asta sa iti fie clar. Si nu incerc sa fiu eu mare inteleapta pentru ca nivelul la care sunt e ft bun dupa parerea mea si ar trebui sa mai te gandesti cand zici ceva ca poti jicni oh go on. Si probail o sa zici ca si eu am facut'o, nu am facut'o ti'am aratat adevarul.

| geany_8477 a răspuns:

Oofff viata de liceu! ce bine mai era! in ce clasa sunteti? poate e prea mica si ii e teama ca o cearta mama ei ca nu se ocupa de carte mai mult decat de altele. mama mea a stiut mereu de prietenii mei inca dintr. a opta;-) nu stiu ce sa zic...mai bine nu ii spune daca are o mama severa. poate nu o mai lasa cu el. Nu cred ca directoarea o va spune. Indiferent de ce liceu e! cum crezi? pup. bafta