| anonim_4396 a întrebat:

Deci prietenul meu vrea sa facem sex, perfect normal zic eu.
Dar problema e ca neprotejat sad.
Stiu prea bine riscurile la asa ceva. Daca un prezervativ nu te protejeaza 100 % un contact sexual neprotejat ce sa mai vorbim.
I'am zis ca maine o fac cu el, da nu vreau imi e frica de urmari.
Eu cand mi-am inceput viata sexuala am folosit doar de vreo 3 ori prezervativul mai mult fara si timp de 2 luni dar imi e frica crying.
Nici nu stiu ce naiba sa fac, daca as lua anticonceptionale naiba sa ma ia ca asta presupune consult ginecologic si nu ma incanta deloc ideea! sad
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Astaeparereamea a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si mergi la o farmacie,nu-ti fie rusine, intreaba pe o farmacista mai tinara, ca sunt sigur ca cele mai in virsta strimba din nas de ofticoase ca nu mai au parte de asa ceva laughing, si o sa-ti explice ce si cum, fara protectie e cam naspa

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oricum, orice femeie normala isi face consult ginecologic in prima luna de la inceperea vietii sexuale. Am citit mai inainte ca ai 15 ani, asa ca tu ai obligatia sa te duci la ginecolog o data la 6 luni, dat fiind ca ai risc foarte mare de cancer de col uterin.
IN plus, pentru sex neprotejat, v-ati facut analizele?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

La 15 ani ar trebui să ai alte preocupări şi mai puţin sexul.
Oricum, la vârsta ta e contraindicat să iei anticoncepţionale aşa că folosiţi prezervativul. Dacă nu-i convine, faceţi doar petting şi atât.
HellYeahChristine: Îţi spun eu cine-a zis: Toţi ăia de fabrică anticoncepţionale. Pe toate scrie pe prospect: "A nu se administra decât sub recomandare şi supraveghere medicală".

| Flav a răspuns:

Sexul programat e ca berea calda.
''maine o fac cu el'', '' prietenul meu vrea sa facem sex'', ''daca as lua anticonceptionale naiba sa ma ia ca asta presupune consult ginecologic si nu ma incanta ideea''
Concluzie: halal vocabular si conceptii daca ai 15 ani, cum am vazut mai sus. Unde-s parintii?

| ema69 a răspuns:

Daca nu vrea prezervativ, si nici tu nu vrei sa te indopi de anticonceptionale, exista mai nou ceva filme contraceptive cred ca se numesc.Sa-ti explic mai bine :sunt niste foite subtiri si mici pe care tu trebuie sa ti le introduci in vagin inainte cu 10 minute de a fi penetrata si au efect o jumatate de ora.Cred ca e cea mai buna varianta pentru tine. PS:NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA.

| Phutui a răspuns:

Anticonceptionale laughing si puteti sa va f... iepurestelaughingcum vreti, si pe stanga si pe dreaptalaughing

| Tiberius a răspuns:

TraficantaDeSentimente, din ce oras esti? Nu d'alta da mi-e dor de prospaturi sa mai sexez si eu d-astea de 15 ani.

| zomby a răspuns:

Cel mai ok sunt anticonceptionalele...tu pentru placere ce alegi intre a face sex cu prez si fara?

| zomby a răspuns:

Ai 15 ani...o sa faci si oral cand o sa ai 20. La 15 e si normal sa nu primesti si nici sa oferi

| psyho a răspuns:

Mda.vrea fara prezervativ.si dc sa faci ca el si nu ca tine?dk chiar vrea sa fie cu tine va folosi prezervativul.dk refuza inseamna ca nici nu se gandeste la tine.putin ii pasa de urmari.dc sa ne lasam noi la mana barbatilor?documenteaza te intai de riscuri pot fi luand anticonceptionale si mai ales de la varsta asta.ai grija cu cine o faci si cum...nu cred ca vrei un copil de la varsta asta.si daca e atat de iresponsabil incat nu poate sa te protejeze,putin ii va pasa si de urmari.asa ca.take care.
e viata ta dar gandeste inainte sa faci un lucru

| HellYeahChristine a răspuns:

Cine a zis ca e obligatoriu un consult ca sa iei anticonceptionale? Parerea mea : nu rista neprotejat.cred ca preferati amandoi un prezervativ decat un copil happy

| Andreea_3862 a răspuns:

Voi faceti sex cu programari? laughing)))))))

| Andreea_3862 a răspuns:

"I'am zis ca maine o fac cu el " - Sexul inseamna incheierea unei tranzactii cumva? Aduceti si contractele cu voi? Mai copiii, unde sunt parintii vostri?

| Andreea_3862 a răspuns:

*copii

| Ilarion_6007 a răspuns:

Mai bine ii faci sex oral!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Ilarion, in viata mea nu o sa fac asa ceva din moment ce eu nu cer sa mi se faca in schimb si nu vreau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@wicked13, taci naiba ca nu mai pot de ras rolling on the floor)).
Lasand gluma la o parte, ce vrei sa zici cu asta laughing)?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puneti 3 prezervative o sa mearga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda.vrea fara prezervativ.si dc sa faci ca el si nu ca tine? dk chiar vrea sa fie cu tine va folosi prezervativul.dk refuza inseamna ca nici nu se gandeste la tine. putin ii pasa de urmari.dc sa ne lasam noi la mana barbatilor? documenteaza te intai de riscuri pot fi luand anticonceptionale si mai ales de la varsta asta.ai grija cu cine o faci si cum...nu cred ca vrei un copil de la varsta asta.si daca e atat de iresponsabil incat nu poate sa te protejeze, putin ii va pasa si de urmari.asa ca. take care.
e viata ta dar gandeste inainte sa faci un lucru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai mai fato, da medicu nu te mananca. Oricum candva trebuie sa treci si pe la el...mai devreme sau mai tarziu, asa ca nu mai trage de timp. Si cu anticonceptionalele rezolvi toate problemele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parintii sunt la servici,evident, iar ea singura acasa toata ziua, cam asa sunt toti copiii in ziua de azihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@zomby, uite ca am primit dar nu vreau sa ofer laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bla bla bla chatterbox ca cica e alergic la prezervativ si deja incep sa ma enervez la pretexte din astea frustrated. Ba ca ma strange ba ca sunt alergic ba ca mai ce waiting.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Flav, unde trebuie sa fie mai putin in viata meawinking.