| CookieMonsterRawr a întrebat:

DEci, sa incepem cu inceputul. Sunt impreuna cu un baiat cam de aproape 1 an worried. Doar ca relatia noastra este ceva mai complicata. El este din alt oras ceva mai departe de al meu. Ne-am cunoscut cand eram mai mici, pentru ca venea la bunica lui, care locuia in cartierul meu, iar pe parcurs am ajuns sa ne indragostim. Doar ca el venea la bunica lui in vizita doar in vacante. De cand am inceput aceasta relatie la inceput venea destul de des. cam la 1-2 saptamani. Si cand nu eram impreuna ma suna, vorbeam non stop. Pot spune ca era o relatie destul de frumoasa, pentru ca aveam foarte mare incredere in el, si el in mine. Pentru ca ne stiam de mici. Dar, acum incep sa intervina problemele.in vacanta de iarna toata vacanta a fost la mine in oras, si cam toata saptamana nu prea am vrut sa ies afara, eram suparata pe el, dar la finalul vacantei [de revelion] am cedat, si ne-am impacat :X. [aia a fost prima noastra cearta de cand suntem impreuna] apoi, vacanta s-a terminat, el a plecat inapoi. Am continuat sa vorbim foarte des cateva saptamani, pana cand, intr-o zi ell s-a oprit. Eu niciodata nu ii trimiteam lui mesaj prima, sau sa il sun eu. Pentru ca eu sunt o persoana destul de grijulie, si ma gandeam mereu poate e la scoala, poate e la antrenamente [ face fotbal] poate e cu ai lui,, asa ca il lasam tot timpul pe el sa inceapa conversatiile. Si am asteptat o zi, 2, 3 pana cand m-am pus si i-am trimis un mesaj. Am vorbit cu el putin, si asa foarte sec adica noi de obicei radeam si chestii din astea. Apoi, au trecut ia saptamani in care nu m-a sunat sau alt ceva, si m-am gandit din nou sa il sun eu, l-am sunat, si la fel tot aceleasi raspunsuri seci. Acum, inainte de vacanta de primavara am incercat sa vorbesc din nou cu el si l-am intrebat daca in vacanta vine sa ma vada, si a spus ca nu crede ca ajunge, ca are nu stiu ce campionate. M-am simtit destul de prost. Eu nu vreau sa pic de proasta, ca el acolo sa fie cu una, si cu mine a fie doar cand vine la buna-sa, asa ca intr-o zii m-am gandit sa ii dau papucii. si am tot stat si m-am gandit cum sa o fac, dar nu gasesc raspunsuri.
Imi e frica intr-un fel sa ii spun "gata, de azi esti solo" pentru ca daca e la fel cum il cunosc eu [adica foarte sensibil] o sa se simta foarte naspa si nu o sa-si dea seama de ce eu nu mai vreau sa-l vad.
Acum trebuie voi sa ma ajutati.
1. Voi credeti ca el are pe alta? [tinand cont ca eu il stiu foarte sincer].
2. EU ma gandesc sa ii dau liber dar nu prea stiu cum sa ii spun, adica daca as stii 100% ca are pe alta i-as spune cateva vorbe urate si gata. dar daca nu are? cum ar trebui sa ii spunstraight face?
HEEEELP puppy dog eyes

P.S. Va rog sa ma scuzati daca v-am plictisit cu povestea

Răspuns Câştigător
| Marry410 a răspuns:

Off..nu stiu ce sa zic, sincer eu chiar cred ca are pe alta (parerea mea) daca inainte te suna si vorbeati, si acum numai face asta, cred ca esti de umplutura, scuze sad. Acum depinde ce simiti tu, ca are pe alta, tonul vocii lui spune tot, iti dai tu seama..Ai grija, da-l naiba ca sunt atatia pe lume, bafta :X:X:X:*

2 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Nu are pe alta.De vina este orgoliul tau "grijuliu".El poate vrea ca tu sa-l cauti ca el s-o fi saturat sa te caute mereu.La asta nu te-ai gandit?
Daca ai incepe sa fi mai atenta si mai grijulie cu el atuncea va redeveni baiatul de atunci..pana atuncea el iti va vorbi asa.Stiu asta pentru ca si eu am facut exact la fel.

| AnneIsHere a răspuns:

Discuta aceasta problema cu el... Daca tu crezi ca are pe alta nu-i spune asa in fata! Poti sa-i zici ca te afecteaza faptul ca nu te mai baga in seama.