| oLeNNNao a întrebat:

Deci sper sa aveti timp sa cititi tot :*. Sa incep cu inceputul, dupa o relatie de aproape 3 anii de zile am decis ca nu mai avem de ce sa fim impreuna, el era foarte gelos, probabil m'a si inselat mai ales ca a plecat la facultate. Iar acol este intr'un camin cu 80 % fete, mi-a facut mult rau incat in ultimele luni de relatie imi era indiferent daca ne certam sau nu. Il iubesc foarte mult doar ca nu as mai putea fi cu el. El ba odata ma cauta ca ii e dor de mine, ba imi zice de altele ...Pe mine nu ma mai dor chestile astea ca la inceput, dar din cauza ca mi-a facut atat de rau de fiecare data cand incercam sa imi refac viata cu cineva nu puteam pentru ca nu aveam incredere, cred ca imi era frica sa nu mai sufar iar. Sa nu uit sa mentionez am 17 anii, si ne-am despartit de vreo 6 luni, dar totusi 3 anii nu se uita peste noaptea mai ales ca am avut multe lucruri frumoase impreuna, aveam multe in comun. Acum am intalnit un baiat care chiar tine la mine, ma place foarte mult si eu pe el, nu as face niciodata ceva ce sa il raneasca puppy dog eyes. Doar ca parca e ceva acolo la mine in inima ce nu ma lasa sa il iubesc, pentru ca merita.
Chiar am nevoie de un sfat sad.Dau Fundita :*

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Hei! Nu poti uita persoana pe care ai iubit-o,care probabil a fost primul tau prieten,care ti-a daruit primul sarut,prima imbratisare,primul "te iubesc". Nu trebuie sa uiti o iubire trecuta daca te-a facut fericita. Dar atunci cand magia nu mai exista,cand comunicarea a disparut,cand esti singur intr-o relatie nu mai are rost sa lupti.
Cu timpul vor disparea momentele neplacute, reprosurile, tot ce a fost gresit intre voi si te vei gandi la el cu un zambet pe buze.
Uita trecutul pentru a putea sa-ti traiesti prezentul. Nu te gandi la viitor, nu are rost. Traieste momentul prezent. Daca ai gasit un baiat care te iubeste acorda-i o sansa si simte cu el prezentul, simte ceea ce iti daruieste.
Da-ti o sansa la o iubire speciala!
Succes! happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca sa intelegi ca relatia cu primul s-a terminat. Poate te-a iubit dar sigur mai mult te-a folosit. Incearca cu actualul o noua relatie. Bafta.

| fetelerebele a răspuns:

Pai eu as zice sa incepi din nou si nu te mai gandi la fostul ci doar la actualul el te iubeste tu il iuseti =IUBIRE perfecta, sau celalat care poate te inseala +tu care il iubeai =suferinta

| BezSensu a răspuns:

Buna,

Partea cu primul prieten care nu ti-a fost prielnica va trebui sa o dai uitata fiindca noul tau prieten va simti ca un lucru la tine nu este in regula happy

Traieste-ti viata alaturi de cei care sunt langa tine happy

Pe de alta parte... dragostea nu trebuie sa fie asemenea unui favor (te iubesc pentru ca ma iubesti) si asemenea unei certitudini (te iubesc pentru ca te iubesc)

Succes!

| DianaQ a răspuns:

Nu stiu chiar ce sa zic fiindca nu ai pus o intrebare! Asta este o poveste mai mult!

| oLeNNNao explică (pentru DianaQ):

Am scris ca am nevoie de un sfat oh go on.