| YumeHime0 a întrebat:

Am un coleg cu care ma intelegeam foarte bine inainte, si l-am placut inainte sa intram in vacanta de vara, dar nu i-am spus. De o luna a inceput sa ma loveasca, sa ma injure si nu inteleg de ce? Credeti ca a aflat ca l-am placut? Dar chiar si asa, ce motiv ar avea sa se poarte asa urat cu mine?

Răspuns Câştigător
| crisu2012 a răspuns:

Oamenii se pot schimba ce-i drept, anturajul face multe dint-un om. Avea macar o parte din comportamentul lui urat si inainte sau doar acum? De altfel se pot intampla multe intr-o vacanta de vara, ti se pare ca prietenii sai s-au schimbat sau au si ei acelasi comportament? Cel mai usor ar fi sa-l intrbi pe el de ce se comporta asa si cu toate astea el iti va zice cu siguranta ca nu e nimic straniu in comportamentul lui si sa-l lasi in pace.I-ai spus cuiva ca-ti place de el? Daca da este atunci posibil ca asta sa fie raspunsul pentru intrebarile tale. Daca stie atunci poate incerca sa te domine, el fiind sigur ca tu nu vei riposta dat fiind ca-l placi, asa isi arata el superioritatea sau poate ca ii este frica de o relatie si de aceea incearca sa te indeparteze, sau nu stie sas-si arate afectiunea.Ar trebui sa stai de vorba cu el si sa-i explici ca nu esti o jucarie pe care o poate lovi oricand vrea, esti o fiinta umana care are sentimente si daca nu-si indreapta comportamentul tu nu mai vrei sa ai de aface cu el. Poate e dureros dar probabil e cel mai bine pentru tine, astfel ii vei arata ca tu nu ai nevoie de el ca sa te simti bine si sa traiesti.Mult succes!

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Intreaba-l, chiar nu stiu de ce se comporta asa thinking

| Dollicious a răspuns:

Cu siguranta nu un motiv rational

| cosmin1 a răspuns:

Anturajul poate schimba un om foarte mult, trebuiea sa fi prieten si mie mi s-a intamplat