| anonim_4396 a întrebat:

Deci, sunt intr-o situatie fara iesire...Cunosc un baiat de 3 zile, am iesit la sucuri, ne-am tinut de mana, m-a condus acasa, am discutat o gramada de lucruri, iar la un moment dat a incercat sa ma sarute. Eu fiind fara experienta, mentionez ca am 16 ani iar el 21, l-am refuzat.A continuat sa ma sarute pe gat, pe obraz...iar la incheiere nu am putut sa il sarut cel putin simplu, pentru ca el voia mai mult. Idei?

Răspuns Câştigător
| Hpzox a răspuns:

Nu are nimica daca il saruti si tu, nu trebuie sa ai experinta ca sa saruti, e bine ca ai firea asta, il saruti te saruta va plimbati, iesiti la suc va distrati...doar ca sa nu iti propuna asa de repede sa intreti relati sexuale cu el, ca de face asta inseamna ca asta cauta si asta a asteptat din prima sa cazi in plasa lui si tu daca ai incredere in el e ok, sper sa fie un baiat bun si sa va tina relatia.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Voia mai mult? Ce de exemplu?
El are 21 de ani, știe ce înseamnă o femeie în pat. Nu te mai arunca cu chestii de astea de la primele întâlniri, lipsa ta de experineță îți poate aduce numai regrete.
Ai grijă de tine, și sentimentele lasă-le pentru moment acasă.
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In locul lui, strict senzorial vorbind, te-ai pus macar si pentru o secunda?! Sarutul este ceva fain, iar a-l refuza, asa. e cel putin ciudat! De vorba aia cu "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face" ai auzit?!

| mona a răspuns:

E de datoria unui baiat sa incerce asta dar bine ai facut ca l ai refuzat, poate cauta cu totul altceva

| JustYourHeroine a răspuns (pentru mona):

Nu cred. poate ca astepta sa il sarut. atita tot...nu?

| mona a răspuns (pentru JustYourHeroine):

Probabil

| Hpzox a răspuns:

Intai si intai trebuie sa ai incredere in el sa va cunoasteti mai bine, cine stie poate cauta altceva si ce crede ca tu esti mai mica si o sa cazi ca un mic dejun la pat, cunoasteti-va mai bine, apoi daca ai incredere in el poti sa faci ce vrei.

| JustYourHeroine a răspuns (pentru Hpzox):

Chiar am incredere in el. Si apropo... mi-a spus ca sunt tare! (in timp ce ma saruta pe gat ) iar raspunsul meu a fost : " Stiu" Sunt o fire mai egoista, doar ca nu in preajma lui. Deci ce sa fac? Din nou a 4-a zi fara un " 1'st kiss "?

| Hpzox a răspuns (pentru JustYourHeroine):

Nu are nimica daca il saruti si tu, nu trebuie sa ai experinta ca sa saruti, e bine ca ai firea asta, il saruti te saruta va plimbati, iesiti la suc va distrati...doar ca sa nu iti propuna asa de repede sa intreti relati sexuale cu el, ca de face asta inseamna ca asta cauta si asta a asteptat din prima sa cazi in plasa lui si tu daca ai incredere in el e ok, sper sa fie un baiat bun si sa va tina relatia.

| DeanW a răspuns:

Spune-i sa te inteleaga ca esti mica decat el si ca nu prea sti cu sarutatul. Eu zic sa te eliberezi, nu e cine stie ce greutte sarutatul.

| JustYourHeroine a răspuns (pentru DeanW):

Probabil. dar un pic de experienta ar trebui, nu?

| DeanW a răspuns (pentru JustYourHeroine):

Pai experienta prinzi sarutandu-te cu el. Sa stii ca si eu am crezut ca e dificil cand eram mai mic dar nu e. Nu te limita crezand ca nu stii ca asa chiar o sa dai gres. Tot sa vina din suflet prin iubire.

| DeanW a răspuns (pentru JustYourHeroine):

Daca vrei sa te ajut cu ceva da add la dean_w_me.

| JustYourHeroine a răspuns (pentru DeanW):

Multumesc de advice!