| anonim_4396 a întrebat:

Deci totul a inceput asa.acum vreo 3 ani l-am cunoscut pe varul prietenei mele cele mai bune care este pentru mine ca o sora.La inceput nu mi-a placut in mod special dar in acea vara prietena mea a dat o petrecere de ziua ei cu prieteni unde a venit cu el. Acolo ne-a tachinat, ne-am mai jucat noi dar am tras-o pe prietena mea de limba si am aflat ca, cam schimba fetele cand vrea el. Dupa petrecere, cand a inceput scoala niste,, foste iubite" de ale lui au venit sa ma traga la raspundere pentru ce am facut cu el, dar noi facusem doar niste gesturi nevinovate. oricum s-a lamurit situatia, dar m-am mai intalnit cu el la prietena mea si au fost tot asa mici tachinari, am obtinut si id-ul lui si nr de telefon ( bineinteles de la el)... dupa cam un an de la petrecere adica acum 2 ani, am observat ca mie imi place foarte mult de el si i-am spus prietenei mele si ea imi tot spunea ca si el ma place doar ca sa nu ma raneasca si sa ma simt bine.La un moment dat m-am hotarat sa ii spun ca l plac, dar el a spus ca nu ma place...si sa nu fie cu suparare.Am fost tare trista o perioada dupa care am incercat sa il uit dar nu pute-am.Anul acesta de ziua prietenei mele am fost la ea, dar nu a fost nici o petrecere, dar l-a chemat si pe el sa vina sa stea cu noi si cu un alt var de-al ei ( noi 4 ne intelegem foarte bine), el a venit si a ramas si peste noapte la ea la fel ca mine si la un moment dat, noaptea tarziu am deschis un subiect mai matur si am aflat ca e si foarte inteligent si matur (in afara ca e foarte frumos:X).in aceiasi vara, prietena mea s-a dus la mare cu el si familiile lor si cand a venit a spus ca nu au vorbit decat despre mine, pentru ca el era foarte interesat de mine si mai mi-a spsu ca a zis ca e un fraier ca a zis ca nu ma place pentru ca sunt o fata speciala si ca se gandeste doar la mine, dupa ce mi-a povestit tot in manunt am inceput sa simt sentimente de 10 ori mai mari ca la inceput (ceea ce nu credeam ca este posibil). intre timp el a mai vizitat-o pe prietena mea si ea mi-a spus ca e innebunit dupa mine si ca de asta vara el doar de mine a vorbit cu ea.Acum am vorbit cu el pe fb de cateva zile. intr-o seara am vorbit chiar 2 ore si vorbeste tare frumos cu mine si am aflat de la el ca s-a uitat la toate pozele cu mine in timp ce vorbeam, chiar mi-a complimentat o poza in care aratam groaznic. DE o saptamana nu mai ma gandesc l-a nimic decat la el.Si am uitat sa spun ca de acum 3 ani el nu a mai avut alta prietena, si in mod normal nu s-ar fi intamplat asta. De acum in colo nu stiu ce sa fac eu il plac nespus de mult as face orice sa il vad..imi ete foarte dor de el nu l-am mai vazut de asta vara. Va rog spuneti-mi ce sa fac de acum in colo. DAU FUNTA!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sa nu faci nimic. Orice pas inainte facut de tine te va transforma in soricelul lui. Daca te-ar fi placut, ar fi facut el acum primul pas.

| Cocei_Alexandru_1993 a răspuns:

Daca tu il placi si el te place asigurate ca faceti tot posibilul de a fi impreuna, dar ca mereu exista asa ceva eu sunt baiat si am aceleasi aspiratii ca el schimb fetele si nu cred ca 3 ani a stat singur daca zici ca arata bine unui barbat frumos nu ii sta bine singur niciodata, ai grija cauta iubirea unde simti nu unde vezi, succes si multa bafta in a-l cuceri

| efoartegreusagasesticevaoriginal a răspuns (pentru Cocei_Alexandru_1993):

Mie imi place de el pentru cum gandeste si cum se comporta nu pentru cum arata si sunt sigura ca sentimentele sunt sicere din partea mea.El nu mi-a spus ca ma place dar e de inteles :p.

| Cocei_Alexandru_1993 a răspuns:

Ai mare grija ca stiu foarte bine cum e sa te joci cu sentimentele fetelor
asta fac majoritatea lor asculta bine ca in general baietii de genul asta lasa o impresie buna la inceput