| nicu_9815 a întrebat:

deci fata pe care o plac nu prea ma place... suntem in aceiasi clasa
Dar m-am gandit s-o fac geloasa si o colega de amea e moarta dupa mine happy si i-am zis pe mess daca vrea sa fie cu mine a acceptat dar eu mai mult vreau sa ma folosesc de ia...intr-un mod
Credeti ca e bine ce fac?
dati-mi si voi alte sfaturi va rog
Dau funda!

9 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Nu e bine ce faci.In primul rand iti bati joc de ea, la asta ar trebui sa te gandesti pentru ca dai dovada de egoism cand o folosesti pentru scopul tau irelevant de a o cuceri pe o alta.

| AnkiCardle a răspuns:

Stii cum o sa se simta colega "folosita" in momentul in care va realiza ce ai facut straight face? Pune`te in locul ei... eu zic ca nu e bine ce faci. mai bine incerci sa o impresionezi pe fata pe care o placi in loc sa o faci geloasa... si daca ai zis ca nu prea te place. nu stiu daca iti da iese macar treaba cu "gelozia"!

| bogdang a răspuns:

Nu prea e bine... gandeste-te ca poate acea fata nu merita sa te joci cu ea doar pentru ca ai tu chef sa faci strategii care, dupa mine, nici nu au sanse sa mearga. Nu poti sa faci gelos pe cineva care are alta treaba decat sa se uite dupa tine si dupa ce faci tu. Daca tot i-ai propus asta, incearca sa vezi ca poate te potrivesti cu cu tipa asta, iar daca nu incearca sa te desparti de ea intr-un mod cat mai putin dur. Cat despre cealalta tipa, incearca sa te faci placut in fata ei si pentru inceput comporta-te cat mai frumoscu ea. Bafta!

| Aidan a răspuns:

Crezi ca ai rezolvat tot?
Dai cartile pe fata in fata colegei pe care o placi asa stii ce simte pentru tine si nu te amagesti si prinzi mai multa dragoste.
Dar vezi ca fetele nu se lasa usor chiar daca te plac.

| Dyva_1008 a răspuns:

Mai,sincera sa fiu.nu sunt de acord cu ce vrei tu sa faci si nu cred ca e bine.gandeste-te un pic si la fata care te place ca ea nu are nici-o vina iar tu vrei sa te folosesti de ea,daca cea pe care o placi nu o va interesa deloc ca tu umbli cu altcineva? o faci doar sa sufere pe cea care te place si nici tu nu castigi nimic, Gandeste-te daca ai fi in locul ei... daca o fata pe care o placi te-ar folosi sa faca gelos un baiat, sunt sigura ca nu te-ai simti tocmai bine! dar cum in dragoste si in razboi e permis orice tu hotaresti ce vei face!happy

| tpu2011_1353 a răspuns:

Nu faci bine:-p.Cea care e indragostita de tine, isi va da seama ca te folosesti de ea, si se va simti ingrozitor.

| andriana_;) a răspuns:

Hey.daca intr-adevar iti place de acea fata, trebuie sa-i arati sau sa-i spui, prin mess, skype, in cazul in care n-o poti spune in fata...dar s-o faci geloasa e bine, dar nu prin modul asta deoarece va suferi mult din cauza asta, desparte-te de ea dar fa-o frumos, nu-i spune nimic, adica de faptul ca-i folosit-o.si ai ocazie sa-i spui acelei fete acum de 8 martie.va fi frumos, mai ales ca la orice fata ii va fi placut sa auda acest lucru si mai ales de sarbatoarea data.vei vedea ca te vei simti mai eliberat, mai bine...succes.si zii neaparat.love struckxx

| HEXENNACHT a răspuns:

Cel mai bine cred ca ar fi sa mori. Cat mai repede.

| Jimyy a răspuns:

Ma zii in fata ca-ti place de iabig grin