| RAY a întrebat:

Deci voi fetelor de ce puneti accent pe fizic inainte de a cunoaste? Din moment ce te-a jignit și a pus accent pe aspectul fizic înainte să îți dea șansa să te cunoasca spune foarte multe despre el că bărbat.

23 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Toti punem accent pe fizic, asta e prima impresie, e poarta catre persoana aia sa o cunosti cat mai bine, nu e nimeni superficial ca se simte atras mai intai de fizic, ala e primul lucru care ti se ofera, cine zice ca nu pune accent pe fizic prima oara ori e prea copil, ori ipocrizia e mult mai inalta decat persoana aia, abia dupa ce iti place fizicul persoanei vrei sa afli si ce calitati mai are pentru ca niciodata un fizic placut nu va stopa marile defecte de personalitate cum nici celelalte calitati nu vor inlocui un fizic neatragator in ochii tai, trebuie sa te atraga persoana aia pe toate planurile daca e sa fie ceva. Chiar ma amuza ipocritii care zic ca nu conteaza fizicul, cat despre fata aia care spunea ca a fost facuta grasa, nu erau unele care ziceau ca vor ca barbatul sa fie sincer? pai ala a fost sincer dar brusc nu i-a placut raspunsul : D bine, a fost cam ghiolbanesc raspunsul dar macar a fost sincer si nu a luat-o cu povesti de adormit.

| Rebella1 a răspuns (pentru Drimmero):

A fost o postare cu o domnișoară in care aceasta explică faptul că a vorbit cu un băiat pe net și în momentul în care s-au întâlnit el nu a placut-o. Nimic anormal până acum. Partea proasta e că el a început să o jignească sa o facă grasa, urâtă și așa mai departe de aici și întrebarea " domnului" căruia lui aceste paleative nu i se par jigniri.

| Drimmero a răspuns (pentru Rebella1):

Grasa si urata nu sunt niciodata jigniri, sunt doar adjective, nu a spus-o in cel mai elegant mod ca nu o place, dar a ales sa fie direct si sincer si sa nu o invarta cu vorbele si sa ii mai piarda si vremea, putea totusi sa fie mai finut in exprimari si sa o dea mai elegant, eu unul nu l-as judeca pentru asta, in schimb daca a injurat-o (am vazut putin din postare) asa dintr-o data atunci da, e de judecat ca a fost un ghiolban.

| Rebella1 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca nu sunt jigniri din punctul tau de vedere, tu cum te-ai simți daca ți-ar spune cineva că ești gras și urat? Ai sari în sus de bucurie. Poate fata știa de faptul că e mai corpolenta iar asta cu frumusețea e cam subiectiva.

| Drimmero a răspuns (pentru Rebella1):

Nu as fi sarit de bucurie dar m-as fi ambitionat sa arat mai bine, chiar daca lumea m-ar fi marginalizat pe treaba asta ca eram gras si urat atunci lucram la mine, exercitii, sala, haine care sa ma avantajeze, tunsori, ma aranjam mai mult astfel incat sa-mi dau o alta infatisare acolo cat de cat, mult mai bine decat sa stau pe loc, asta bineinteles daca ma complexa si nu-mi placea nici mie cum arat ca puteam bine merci trai lejer si daca nu ma placeau Gheorghe, Vasile si Cornelia, dar tot ma apucam sa slabesc pentru sanatatea mea. Nu le mai plangeti de mila, sa puna mana sa lucreze la persoana lor atat fizic cat si mental, ca daca doar stai si te plangi ca nu te place nimeni pentru ca esti gras/a atunci cu asta ramai, ia sa te apuci sa faci schimbari la tine sa vezi cum apar rezultatele si satisfactiile.

| RAY explică (pentru Drimmero):

A primit si moneda, cei care pun accent pe fizic nu au caracter

| Hammurabi a răspuns:

Nimeni, sau aproape nimeni (exceptând idioții) nu pune accent NUMAI pe fizic.
Dar aspectul fizic are partea lui de importanță.
Că doar n-o să stai cu ea/el numai pe întuneric discutănd doar chestii filozofice sau alte deșteptăciuni. laughing
Dar nici n-ai vrea să îl/o privești adânc în ochii ei frumoși și să-i vezi ceafa...

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Corect,dar prima impresie e fizicul, a primit si moneda si confirmare din partea TPU ca e nu e moral sa pui acceot pe fizic, ceea ce ele nu fac

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Nu toate sunt așa.
Sau mai bine zis nu la toate vârstele sunt așa.
Dar dacă tu te uiți numai după puștoaice... laughing
Încearcă la peste 28... sunt mai mature și mai "coapte".

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Toate vârstele

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Nasol.
Vino aici că grecoaicele sunt mai de gașcă. laughing

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Sora ta cmf

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

E în Miami.
Se întoarce în RO pe la jumătatea lui octombrie.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Wow ce fain o duce

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Da frate, unii muncesc iar alții se distrează.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Depresie incomming

| Anonim5695 a răspuns:

Nu punem accent neaparat, dar prima impresie conteaza. Daca nu e una satisfacatoare, atunci nu dam sansa barbatilor sa isi arate calitatile. Da stiu, unfair, dar viata nu e corecta.

| RAY explică (pentru Anonim5695):

Si invers e asa

| Anonim5695 a răspuns:

E un lucru superficial, dar in zilele noastre se pune accentul pe el. Daca insa gasesti o fata care vede dincolo de asta, marry her

| RAY explică (pentru Anonim5695):

Nu e superficial, sunt anumite calități care se exprima prin gene si care au apărut prin selecție sexuala, e ceva involuntar asta

| Anonim5695 a răspuns (pentru RAY):

E superficial pentru ca selectia sexuala tine de intuitie, dar nu e obligatoriu necesara. Degeaba ai un barbat pe care il adori prin selectia asta sexuala, daca nu e ce trebuie din alte puncte de vedere si nu va potriviti. Nu ar trebui sa mai judecam oamenii dupa aparente ci sa incercam sa le dam sansa sa ni se faca cunoscuti

| RAY explică (pentru Anonim5695):

Faza e din intuiție facem cam totul

| Rebella1 a răspuns:

In primul rand scrie cu ale tale cuvinte și nu mai pune întrebări din comentariile de la alte întrebări. Daca ești băiat deștept poți să îți folosești propriile cuvinte. In al doilea rând ești o persoană care nu știe să țină conta sau mai bine spus sa ia in considerare o alta părerea ( a se putea observa într-o o alta postare). In al treilea rând ia și îți rezolva problemele pe care le ai și după încearcă să îți faci o relație că din cate mi-am dat seama ai cam tot fost respins și dai vina doar pe femei.