| Anonimadraguta07 a întrebat:

Deci, vorbesc cu un baiat de aproximativ 7 luni, si a inceput sa imi placa de el... si i-am spus si a zis ca si lui si dupa l-am intrebat daca vrea sa fim impreuna si zica ca sa mai astept si tot am asteptat si nimic...
De un timp ma ignora, ar trebui sa-l ignor si eu? sau ce as putea face, ma simt foarte nasol...

Răspuns Câştigător
| SkrillyxD a răspuns:

Draga mea, e ușor să vorbești cu cineva, să-l cunoști, să-ți intre la inimă și știu că e foarte greu să-l scoți, dar trebuie. Gândește-te că dacă te iubea sau măcar ținea la tine, te cauta mereu. Așa că părerea mea e că în viața asta o să dai de multe probleme aseamenea și o să poți trece peste cu ajutorul prietenilor și gândirii tale pozitive. Dacă el nu te mai bagă în seama, tu de ce să fi tristă pentru el. Adică el e fericit și tu stai și plângi?! Ehh. Nu prea cred. Fi puternică și arată-le la toți că ești mai puternică decât te cred unii!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ignora-l si tu sa nu creada ca esti obsedata de el, daca vroia sa fie cu tine nu te lasa sa astepti atat, cred ca asteptatul asta a fost un fel de refuz asa fara sa te supere

| Anonimadraguta07 explică (pentru mona):

Pai, eu de vreo saptamana il ignor...
Dar mereu imi aduc aminte cum vorbeam inainte cu el... si mna e mai vreau putin...

| neutrino a răspuns:

Acesta-i riscul cand nu ai putina demnitate feminina si faci tu, ca fata, primul pas. Baiatul nu te place si te joaca cum doreste el. Ai pierdut si gata.

| GigiBaston a răspuns:

Nu vrea sa fiti impreuna, ti-a spus sa astepti pentru ca tine la tine ca prietena si nu vrea sa te piarda si sa te raneasca. Am fost in aceeasi situatie cu o fata si eu i-am spus acelasi lucru din motivele pe care ti le-am enumerat mai sus. Parerea mea.

| SkrillyxD a răspuns:

Draga mea, e ușor să vorbești cu cineva, să-l cunoști, să-ți intre la inimă și știu că e foarte greu să-l scoți, dar trebuie. Gândește-te că dacă te iubea sau măcar ținea la tine, te cauta mereu. Așa că părerea mea e că în viața asta o să dai de multe probleme aseamenea și o să poți trece peste cu ajutorul prietenilor și gândirii tale pozitive. Dacă el nu te mai bagă în seama, tu de ce să fi tristă pentru el. Adică el e fericit și tu stai și plângi?! Ehh. Nu prea cred. Fi puternică și arată-le la toți că ești mai puternică decât te cred unii!

| amedy a răspuns:

Poate este doar timid :-d sau ii este frica sarazi de el ca nu stie sa sarute, sau poate ii e frica sa se indragosteasca (e foarte dureros la finalsad )