| rena99 a întrebat:

Deci vreau sa fiti seriosi:deci e vorba de un baiat, pe care nu il cunosc prea bine, am iesit de cateva ori pe afara cu el, apoi am incetat sa mai vorbim, dupa o perioada de o luna, doua, am inceput sa vorbit cam des pe mess, si mi-a spus ca ma place, dar in schimb el era cu o alta fata si nu am vrut ca acea fata sa se supere pe mine, plus ca eu aveam o reputatie cam prosta prin gasca lor, acum, dupa doua saptamani, ei doi s-au despartit, si nu ca am incercat sa il bag in seama ca sa profit de el, pentru ca nu stiam ca el e despartit si bla, bla, dar de fiecare data, el ma ignora. De ce se comporta asa?

Răspuns Câştigător
| alin_9439 a răspuns:

Mda sti cum zic toti ca daca ignori o fata ea o sa incerce sa vb cu tine etc. probabil asta vrea sa faca oricum incearca sa vorbesti cu el si sa ii zici ce ne-ai supus si noua

4 răspunsuri:
| alin_9439 a răspuns:

Pai el probabil si-a dat seama ca il ignori pentru ca era cu cealalta tipa si s-a despartit de ea probabil petntru tine si daca tu la igonorat el probabil s-a suparat pentru ca sa desparti de aia, tu tot nu vobesti cu el oricum daca e un tip de treaba o sa acepte sa vorbiti fata in fata bafta

| rena99 explică (pentru alin_9439):

Problema e ca eu nu l-am ignorat... el incepe sa ma ignore pe mine, ar mai fi o varianta:ca respectiva s-a despartit de respectivul, pentru ca a aflat despre....asa si ma gandesc ca poate nu mai vrea sa aiba de aface cu mine pentru ca el considera, sau ma rog, ca el s-a despartit de ea din cauza mea. Nu pot sa spun ca mie imi place de ala, dar il consideram ca un bun prieten, si nu pot suporta sa nu mai vorbeasca cu mine de loc, sau sa ma ignore. Nu ma intereseaza daca ma mai place sau nu, important e macar sa vorbeasca cu mine.

| rena99 explică:

Poate nu am formulat eu bine dar el ma ignora, si ma gandesc ca acea fata a aflat de ce a zis el despre mine si s-a despartit de el, si ma gandesc ca el e suparat pe mine din cauza asta. Pe mine nu prea ma intereseaza daca ma mai place sau nu, dar macar sa nu ma ignore ca trec printr-o perioada mai grea, am asa senzatia ca toata lumea e suparata pe mine etc, si as fi vrut macar un prieten cu care sa nu ma cert prea des si am senzatia asta ca lui/ei ii pot spune orice.

| alin_9439 a răspuns (pentru rena99):

Mda sti cum zic toti ca daca ignori o fata ea o sa incerce sa vb cu tine etc. probabil asta vrea sa faca oricum incearca sa vorbesti cu el si sa ii zici ce ne-ai supus si noua

| KeporLove a răspuns:

Sunt multe raspunsuri la intreabarea aceasta.
Deci tu nu vrei sa profiti de el. Dar el de tine? Nu cred ca daca tinea la tine dupa o saptamana nu te mai baga in seama. a fost posibil ceva la mijloc un interes.

Daca tu ti la el si crezi ca relatia cu el poate fi serioasa incearca sa discuti cu el despre fete.
Gandeste-te ca ai putea pati si tu la fel.Cum adica? Cum el ti-a spus tie ca tine la tine cand statea cu alta fata. Ce lar opri sa nu tio faca si tie? Adica cand sunteti in preuna el sa se dea la alta.

Aicia o fost un scop draga, el o vrut sa faca gelos pe cineva. a urmarit el ceva