| pytycytza a întrebat:

Deci. vreau sa va cer sfatulsad. Sa va povestesc intai. Vorbesc cu un baiat, nu de mult timp tongue. Da el a aflat de la prietenul sorei lui ca eu am avut relatii intime cu mai multi baietii. Si el acum e confuz. Eo normal ca n`am facut asa ceva. Si mi-a spus ca ma crede sad, dar acum e ff ingandurat, nu prea vorbeste sad. Nu stiu cum sa procedez. El mi-a spus ca tine la mine si eu tin la el. A spus ca o sa vorbeasca cu baiatu` ala sa-l intrebe dc a vorbit asa. Spuneti-mi ce sa fac sad. Va rog.sad. Va multumesc!:*

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E foarte greu sa-i schimbi parerea! Asa e intre baieti, se incred in parerile amicilor lor. Cel mai bine e sa ii povestesti tu fata in fata cate relatii ai avut, arata-i ca nu esti o aventuriera si ca iti doresti o relatie stabila. Poate n-ar strica sa vorbesti chiar tu cu baiatul ala ca sa afli cine lanseaza zvonuri urate despre tine! Bafta!

| simoSTAR a răspuns:

Incearca sa ii explici ca nu ai facut nimic(asta in cazul in care chiar nu ai facut) iar daca nu intelege nu-ti pierde timpul...si oricum trecutul tau te priveste pe tine.eu cred ca important este ce se intampla de cand esti cu el.chiar daca multi o sa spuna ca vai merg pe strada si ma arata lumea cu degentul. oamenii se mai schimba si oricine greseste!

| simoSTAR a răspuns:

Cu placere...eu nu am zis ca ai facut.ma refeream ca, chiar daca ai fi facut, nu ar trebui sa il intereseze... daca nu intelege, eu cred ca iti pierzi timpul.stiu ca iti este greu ca si tu tii la el, dar gandeste-te ca, daca o sa fiti impreuna la un moment dat, poate va certati, lumea o sa continue sa vorbeasca vrute si nevrute.si el o sa iti reproseze ca ai facut sau ai dres, ai grija in ce te bagi ca depinde nuimai de tine si sa nu te lasi niciodata jignita oricat de mult ai iubi pe cineva! doar tu contezi si trebuie sa iti pese doar de tine.pana cand vom gasi pe cineva care sa ne accepte asa cum suntem, sa ne iubeasca neconditionat fara sa stea pe ganduri!

| lifeForJesus a răspuns:

Explica-i cu calm și înțelegere ca tu nu ai avut nimic...probabil o face de ciuda sau gelozie! Succes!

| teonamaria a răspuns:

Explica-i ca u nu ai facut ce se aude... dai argumente.de ex sunt vorbe spuse la rautate de baieti care nu te-au putut avea, etc... daca nu ai facut ce se spune nu ai d c te teme. esti iubitha lui si asa vei vedea daca are incredere in tine sau in lume. daca alege ult parte sigur nu era pentru tine!happy succes!

| lavitaumik a răspuns:

Si daca a aflat ce? e ceva normal sa ai relati intime cu cine iti place si unde doresti daca te accepta asa cum esti inseamna ca te place cu adevarat nu sta tu sa te rogi de el etc.

| adamrazvan a răspuns:

Spune-i sa mearga sa se convinga si daca sti ca nu-i adevarat arata-i ca mergi cu el ca sa infrunti minciuna si du-te cu el de fata cu ceilalti o sa te simti putin jenanta dar sa vb calma sicces fara teama

| pytycytza explică:

Nu am facut ajea ceva simoSTAR happy ...si mersi de sfaturi mi-au fost d mult ajutor:X ...mersi inca o fata :*:*