| Dominicc a întrebat:

Deseori inca ma mai gandesc la fata cu care am vorbit 1 an si cateva luni.

Problema este ca de cate ori ma gandesc si imi revine in minte ma indispune groaznic. Ma apuca o stare de nu mai pot face nimic. Uneori ma apuca asa de tare starea aia proasta incat nu stiu ce sa mai fac sa treaca mai repede. Totusi a trecut 1 luna aproape 2 si atunci cand imi reduc aminte de tot ma simt ingrozitor.

Sfaturile gen iesi cu prietenii si bla bla bla. nu sunt eficiente mereu

Nu poti iesi toata ziua in oras sau alte din astea

Sa o mai caut eu? nu as vrea. Poate as suferi si mai rau dupa aia.

Cum a mai zis cineva. "esti baiat" sunt dar cand a inceput totul mi. a placut asa de mult incat am devenit dependent de iubirea ei.

Pe fiecare zi ma gandesc cum sa fac sa treaca

Ce sa mai fac?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"Eşti băiat" - Exact aia-i!
În rahatul ăsta de societate doar ce vor şi simt femeile este important. De-aia-i bine să fii misogin!
Femeile au voie să se plângă căcălău dar noi nu ne putem plânge deşi dăm şi noi peste nenorocite fără sentimente.
Ce să faci?! Bagă-te în aventuri că oricum relaţie stabilă n-ai să-ţi poţi face în următorul an (din proprie experienţă îţi spun).
Data viitoare ai mare grijă cu implicarea afectivă, fii mai rezervat primele luni până te convingi că merită şi că ai lângă tine o femeie şi nu o hoaşcă nenorocită fără sentimente şi eventual cu bonus de materialistă şi profitoare.
Ce să mai faci? Călătoreşte singur în destinaţii îndepărtate oraşului tău. Eventual mult cu trenul... e foarte reconfortant psihic. (La mine a mers)
Salut!

6 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Da stiu cum esti...si eu ma indispun groaznic cand imi amintesc de unul din fostii mei iubiti, doar ca eu ma indispun fiindca ma apuca greata big grin.
in orice caz ai dreptate, iesitu' toata ziua nu face decat sa te plictiseasca la un moment dat si mai rau sa vrei sa nu mai iesi deloc. cred ca tii cam mult la ea si poate ar trebui sa lupti mai mult. vorbeste cu ea si poate va intalniti intr'o zi, intr'un parc unde sa va plimbati printre copaci si asa ai putea sa dezvolti subiectu' si sa afli daca ea simte (mai simte) ceva pe pentru tine.
ce sa zic...se zice ca berea si tovarasii [in unele cazuri si tigarile sau drogurile, desi nu te sfatuiesc sa te refugiezi in asa ceva] sunt viata baietilor. traieste'ti viata! esti tanar. ai tot timpul din lume sa stai sa suferi dupa o fata sau sa devii dependent de iubirea cuiva, acum...profita de vacanta, ia o bere si mergi intr'un club sau fa ce iti place tie.
bafta.

| zizibela a răspuns:

thinking nu stiu thinking dar cred ca o iubesti big grin si iti pare atat de rau ca nu mai sunteti impreuna straight face

| maya_4030 a răspuns:

Te indispune pentru ca inca o mai iubesti si-ti lipseste, daca e asa, caut-o si vezi ce se mai poate salva, daca stai fara sa-ncerci macar asa ca si pentru ultima data, stai degeabawinking

| cuore a răspuns:

Caut-o si lasa orgoliile.

| Daliana_8116 a răspuns:

Pf... exact ca fostul meu. mereu il indispun. dar ce ti-a facut de te indispune asa de tare? daca ai ceva pe sufleti ai nevoie sa-i spui ceva nu ezita! caut`o. ai sa vezi ca o sa ai sufletul mai impacat. si cel mai bine. nu incerca sa fii cu o alta fata happy. pentru ca mereu o sa ai in minte " sunt cu ea dar ma gandesc la fosta." sterge amintirile chiar daca e greu... si totusi. gandeste cu INIMA. happy poate ca nu te indispune dar o gandesti tu negativ. incearca sa o gandesti ceva mai pozitiv. si din relatia voastra ia decat ce`a fost pozitiv si`o sa fie bine. sper ca te-am ajutat si ai grija >d

| Daliana_8116 a răspuns:

Scuze daca n`am inteles prea bine. n`ai fost intocmai explicit si am inteles ca a`ti vut o relatie. imi cer scuze:-s.