| vocea a întrebat:

Desi am cautat un vinovat pentru situatia in care sunt, adica sa urasc prostituatele, actritele, porno si pe cele care inseala, am ajuns la concluzia ca sunt prea moral pentru lumea aceasta imorala si nu mai pot trai langa aceste specimene care isi bat joc de corpurile lor doar pentru placere si bani.
Visez la o lume in care aceste vanzatoare de placeri vor disparea, in care va predomina moralitatea, visez la un proces de reeducare in masa in care fetele de mici vor inavata cum trebuie sa se comporte o femeie, iar cine se va opune va fi exterminat.
Am crezut ca sunt singur, am crezut ca sunt nebun, am crezut ca sunt blestemat, dar asta pana sa gasesc oameni care gandesc ca mine, simt ca mine, si au princpii morale pe care le urmeaza cu pretul vietii, asta m-a facut si mai puternic.
Chiar merita sa protejati si sa luati apararea acestor femei? nu fac nici un bine societatii din potriva promoveaza imoralitataea.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni nu ia apararea acestor femei, dar trebuie sa fim cinstiti si sa spunem ca barbatii care apeleaza la ele sunt ceva mai vinovati decat ele. In primul rand ca ei sunt cei puternici si care au intiativa si in al doilea rand ca stim cu totii ca in tarile in care prostitutioa este legala, numarul violurilor este mult mai mic, iar interzicerea prostitutie a dus intotdeauna la o creseter uriasa a violurilor si agresiunilor sexuale. Asadar, pana nu scapam intai de barbatii care apeleaza la prostituate si pornografie, nu vom rezolva nimic. Trebuie intai investiti 30 de ani de educatie in barbati si abia apoi, daca mai exista femei care se vand pe bani cu forta, obligand cu pistolul barbatii sa le plateasca pentru sex, sa le pedepsim si pe acestea. Daca ne apucam sa inlaturam femeile care fac asta, ne vom alege doar cu multe violuri si violente asupra femeilor, asa cum se inampla in tarile musulmane, unde peste 90% din femei au fost violate macar o data in viata.

98 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru vocea):

Chiriasii platesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Stai,stai,stai, Brigaela,, nu tu sustineai ca pornografia e o chestie normala folosita in cupluri normale?
Acum trebuie sa scapam de,, barbatii apeleaza la prostituate si pornografie''? Si femeile se uita in aceiasi masura la filme porno.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Era o reducere la absurd happy, incercam sa ii dau un exemplu la fel de absurd, ca sa isi dea seama ce prostii vorbeste. Nu a mers, oamenii nu mai inteleg subtilitatile.
Da, pornografia este normala, femeile se uita la filme porno, prostitutia exista de cand lumea. Si stim ca interzicerea pornografiei si a prostitutie cresc rata violurilor, ceea ce mi se pare cu adevarat o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Abia acum am inteles cu adevarat raspunsul.Nu m-am prins de subtilitate pentru ca chestia asta nu e una absurda, Islanda spre exemplu doreste interzicerea pornografiei.
Dar nicio solutie nu e buna.
Legalziarea prostitutiei conduce la sclavie, asta si in cele mai dezvoltate tari. Drepturile prostituatelor, daca te-ai documentat, nu exista decat pe hartie.Sunt obligate mereu sa faca sex fara prezervativ cu oricine, indiferent daca a avut boli cu transmitere sexuala si daca comenteaza isi ia si bataie.
Prostituatele violate nu vor fi niciodata indreptatite de un judecator, niciodata. Se considera ca ele isi vand trupul, nu au dreptul de a fi considerate persoane normale, iar violatorii sa fie pedepsiti.
Daca asta se intampla si in cele mai dezvoltate tari, in Romania cel mai probabil s-ar naste o adevarata mafie.Si chiar daca nu s-ar intampla asta, prostituatele ar fi privite cu dispret, iar cei care au apelat la ele nu ar avea cum sa se integreze, nu ar avea cum sa mai aiba o viata normala.De aici se compalc intr-o greseala pe care o constientizeaza acum si care devine un stil de viata, pentru ca le e frica sa nu fie judecati.
Pe de alta parte, interzicerea prostitutiei, dupa cum ai scris, conduce la crime si violuri.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am o parere clara in privinta prostitutiei. Cred ca la fel de sclave sunt si prostituatele in ilegalitate (sau chiar mai rau).
Pe de alta parte, in Olanda, de exemplu, unde prostitutia este legala de mult timp, viata prostituatelor este ceva mai buna, dar si statul se implica mult in controlul acestei activitati

| vocea explică (pentru anonim_4396):

Acesta, este raspunsul castigator felicitari, din pacate nu poti sa tii-l dau fiindca mi-a fost luat abuziv de cei de pe TPU si dat acestei experte care habar nu are de viata numita Brigaela.
Esti o perosana de rank superior, ai inteles cum sta treaba, tu esti castigatorul adevarat si moral, te felicit.

| vocea explică (pentru Brigaela):

Esti total pe langa subiect, viata prostituatelor este ceva mai buna fiindca de ce? ia zi de ce? ca imi place ce spui, ca statul se implica in controlul acestei activitati.
Bravo chiar ma bucur ca Trompyy te-a adus unde trebuia sa fii adusa, la caeatsa problema.
Cine este statul? oamenii, cine le controleaza? oamenii, din ce morive? financiare si pentru sclavie sexuala.
Statul face bani de pe urma lor intelegi, deci statul sponsorizeaza din plin acest obicei si arata ca femeia este chiar buna sa produca bani pentru popor.
Asa ca nu mai fi penibila, si dai te rog fund lui Trompyy, fiindca desii nu este de acord cu mine el chiar are idee despre lumea asta, imi este rusine ca esti femeie sa stii.
O femeie nu accepta ca alta femeie sa fie cumparata, decat daca si ea este la fel.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru vocea):

Nu pot sa ii dau eu funda. Te ro din suflet, mai citeste regulamentul o data, de 10 ori, de 100 de ori, pana reusesti sa intelegi cine si cum ofera funda. te rog, am obosit sa iti explic, roaga pe cineva sa ti-l citeasca, sa ti-l explice, fa ceva.