| blackjackxdd a întrebat:

Desi in intrebarea trecuta o prietena avea o dilema sa zicem ca am si eu una, un coleg pe care il plac de mult timp si stie ca-l plac inainte. m-a placut dar cum el o ardea numa cu flirtat si glume nu a iesit nimic, este de 5 luni intr-o relatie toti spun ca el nu o place se cearta mereu ea plange ma rog nu am judecat nu stiu ce simte el, planuiam sa-l uit, clasa a 8-a ultimult an, si totul mergea bine devenisem indiferente la vorbele lui si prezenta lui,pana cand a inceput cu faze d'alea "aa, ce faci? oo, ni venit la scl. 1 sapt nea fost dor de tine"si zambete d'alea facute cu rusine in jos le-am raspuns cu un "ma rog"chiar daca inima imi tresarea, uneori sta in spatele meu la orele in care stam separati in banci,si la o ora de ex. ma tot baga in seama, facea glume sa-mu atraga atentia,si daca nu-i raspundeam imi atingea usor ghiozdanul si se aseza cu mainile pe fata si se uita in ochii mei si intoarceam capul sa nu creada nimic,a scris pe caiet "te iubesc"vroiam sa-i zic"pentru ea nu >:?" insa nu am apucat ca mi la intors spre mine si imi arata cu degetul usor,am parut indiferenta,peste toate astea la ora de sport ne-a zis profu sa nu ne mai invartim aveau proba de rezistenta ca eu am scutire si am stat jos si din toate locurile s-a pus langa mine unde era si inghesuiala mai mare si prietena lui in privea si il sustinea am plecat ca sa nu creada ea ceva a plecat si el m-am intors si de fiecare data tot langa mine statea, in pauze sta se tot pupa cu ea si in ore sta suparat si se uita la mine,ce sa fac nu vreau sperante false, nu vreau sa fiu bataie de joc, vreau sa-l uit si imi este totusi greu sa-i zic rastit"LASA-MA", scuzati redactarea lunga.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

In viata prostia se plateste.