| anonim_4396 a întrebat:

Hei salut.Nu credeam ca o sa pun vreodata o astfel de intrebare dar totusi...
Am facut "greseala " de a ma indragostii de o fata cu ceva timp in urma si pot zice ca am o problema. Iam trimis un mesaj in care i-am spun faptul ca o plac insa nu mi-a raspuns.Eu am fost plecat cam vreo 2 saptamani iar dupa ce m-am intors am revazut-o pe o banca de langa casa ei.Eu eram cam la 100 m distanta. Nu i-am dat importanta insa am observat ca tot se uita la mine.Eu am plecat din acel loc dar peste 3 minute m-am intors iar ea nu era.Eu as vrea sa o intreb daca simte ceva pentru mine fata in fata insa nu prea am ocazia. Aceasta nu prea este o intrebare doar am prezentat povestea mea si vreau sa primesc doar niste sfaturi.

7 răspunsuri:
| MajorAsshole a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti faci temele la desen si muzica, sa nu ramai corigent.

| Laurretta a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te intalnesti cu ea si sa vorbiti despre asta! e posibil sa nu simta ceea ce simti tu pentru ea, poate motivul e ca nu te cunoaste. fetele sunt mai inchise in astfel de situati pentru ca nu vor sa se dea sa-si exprime sentimentele in mod direct, mai ales ca au nevoie de siguranta(asta daca nu e una care care sar in gat la tip duce ce ii spune''buna, ce faci?'') pentru ca nu vor sa fie ranite sau luate la misto.
mai asteapta putin, incearca sa vorbesti cu ea, dar nu ii spune din primul minunt ca o placi si ca vrei sa fii cu ea! cunoste-o putin si asa vei avea un punct in favoarea ta! bafta

| zob79 a răspuns:

Daca fata asta inseamna cu adevarat ceva pentru tine, mai caut-o. Si n-o intreba direct daca te place...incearca sa-ti dai seama din priviri, gesturi...

| alexa6808 a răspuns:

INcearca sa ti faci curaj vb cu ea si vezi daca i place de tine apoi totul vn d la sine.Asta e sfatul meu nu fi TIMID!

| Noooo a răspuns:

Buna!

Eu sunt fata,am probleme cu dragostea,etc. Aici nu'i vorba de mine. Vreau sa spun ca eu una, prefer ca un baiat sa'mi spuna in fata ce simte. Nu la telefon,nu pe mess,nu prin prieteni,nu prin mesaje, biletele, etc. Daca nu imi spune fata in fata, pur si simplu o i'au ca o gluma sau consider persoana ca nu doreste o relatie ci din contra, vrea sa isi bata joc de mine. Incearca sa fi romantic, sa faci gesturi frumoase, sa ii duci o floare, sa te porti frumos, sa'i iei apararea si niciodata sa nu fi nesimtit.

Sper sa te ajute! Succes!

| Seezin a răspuns:

Lucruri gen te iubesc si dinastia nu se scriu pe mess prin mesaje zii in fata si un sfat : incearca sa fi amuzant dar nu cu bancuri...winking

| rikeermy a răspuns:

Nu trebuie sa o intrebi daca simte ceva pentru tine.Invit-o in oras, incepe o conversatie cu ea, fii amuzant si lasa timiditatea ca doar esti baiat.''Eu as vrea sa o intreb daca simte ceva pentru mine fata in fata insa nu prea am ocazia'' nu spun ca ar fi o intrebare rea ...doar ca trebuie sa petreceti mai mult timp impreuna ...surprinde-o cu ceva sau fa-i o surpriza.Afla ce ii place. Sunt multe lucruri pe care ai putea sa le faci, ideea este sa le faci; nu sa treci pe langa ea, si sa te faci ca nu o vezi.Nu cred ca ii place asta.