| anonim_4396 a întrebat:

Detalii despre operația de mărire a penisului(faloplastie)? Cât costa o alungire și o grosime și ce riscuri implica?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt foarte informat despre acest aspect dar știu ca la baia mare se fac astfel de intervenții.
Costul cred ca e undeva între 1500 -1800 de euro dacă se vrea și alungire și îngroșare dar mulți spuneau ca poți rămâne damblagit pe viata, adică succesul operație pentru alungire e de 50 %. Mai sigur este cel de îngroșare costul este între 800-1000 de € și durează in jur de 12 luni apoi din nou trebuie sa faci aceeași procedura deci nu e permanenta intervenția doar cea pentru alungire dar e extrem de riscanta. Decât sa dai atâția bani și sa ramai olog pe viata mai bine găsești partenera potrivita.

| corbulalbrosu a răspuns:

Costul unei astfel de operatii este de 500 - 1000 de Euro/ $, tariful fiind stabilit in functie de renumele clinicii in care se face operatia si notorietatea medicului care efectueaza faloplastia.
In cazul operatiei de alungire (maxim 2-3 cm in +) atat riscul cat si suucesul sunt egale, fiind de de circa 50/50% de a avea un penis cu ceva mai lung sau ca penisul dupa opratia nereusita sa devina cu totul NEFUNCTIONAL.Sa devina bun doar a face pipi.
Operatia de ingrosare este mai usor de realizat cu riscuri mult mai mici.
https://www.csid.ro/......i-6085048/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar implanturile cu titan ce sunt?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa-ti refaci dantura. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Ma refer la implanturile in penis?

| Violleta2022 a răspuns:

Costa multe mii de euro, iar riscul este de 50$% sa nu reuseasca operatia si sa ramai pe viata impotent.

| MadalinVoicu98 a răspuns (pentru Violleta2022):

Costa intre 1300-2000 ca m-am interesat eu nu multe mii de euro poate în alta tara asta dar la noi 1300-2000