| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 18 ani si am un penis de 13 cm in lungime.Doresc sa fac operatia de marire si de ingrosare a penisului. Puteti sa imi spuneti daca e ok pentru mine si niste detalii despre aceasta interventie chirurgicala? In special daca o sa simt aceeasi placere ca un penis normal in erectie si cu cat se poate alungi si ingrosa penisul.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Marirea penisului atat in lungime cat si in grosime se face numai cu consimtamantul scris al persoanei care prin semnatura sa privata, isi asuma riscul ca interventia chirurgicala sa nu aiba succes, sa NU reuseasca, fiindca sansa de reusita se situeaza sub procentul de 50%, deci exista posibilitatea ca penisul sa devina cu totul nefunctional d.p.d.v. sexual.
Lungirea maxima posibila de a fi realizata, obtinuta, este de 2-3 cm in plus. Ingrosarea penisului nu este atat de riscanta, insa si una si alta... costa si o ''caruta'' de bani. Sanatate!

| Eireann a răspuns:

Cu 13 cm te incadrezi in medie. Chirurgi dispusi sa efectueze o operatie riscanta pe un penis sanatos pentru a castiga 2-3 cm sunt destul de putini. Cu un penis de 13 cm poti face tot ce ai putea face cu unul de 15 cm. Cat despre grosime, majoritatea fetelor au vaginul suficient de stramt, nu ne dorim toate unul cat stejarul secular.

| Musca88 a răspuns:

Io cred ca te uiti la prea mult porno si ii vezi pe aia ca o au prea mare. Eu zic sa nu iti asumi un asemenea risc mai ales la varsta ta, lucreaza la tehnica in pat, comunicati ce iti place tie, ce ii place ei daca tu crezi ca acum nu iti satisfaci partenera ca na, 13 cm e media.

| scumbagnascar a răspuns:

Operatia de marire este foarte riscanta

| Alinus69 a răspuns:

Salut Bogdan, eu ma 10 cm cap de motan dar de 2 ani de cand mi-am implantat 6 bile sunt distrugator.