| Anomisusususususus a întrebat:

Din ce cauza apar secretiile vaginale de culoare maro?
la o zi doua dupa menstruatie?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, vaginul se curăţă de surplusul de sânge menstrual rămas şi astfel secreţia vaginală devine uşor maronie.
Dar, poate fi vorba şi de o dereglare hormonală...

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dereglare hormonala la o femeie care nu e insarcinata. Pierderea unei sarcini la o femeie care era insarcinata si sangerarea a fost o falsa menstruatie. Oricum ar fi, daca nu urmeaza una din primele 4-5 menstruatii din viata unei femei, necesita consultatie ginecologica.

| Danysan a răspuns:

Cel mai bine mergi la medic daca nu inceteaza -pot fi multe cauze.

| marinaa9 a răspuns:

Este sangele care ramane uscat in vagin..ai observat ca daca te tai undeva si lasi sangfele sa se usuce isi schimba culoara, asa se intampla si cu acele 'secretii vaginale maro" sangele se surge odata cu scurgerile acelea albicioase, nu ai de ce sa-ti faci grijihappy

| Anomisusususususus explică (pentru marinaa9):

Sigur nu trebuie sa imi fac probleme?
sunt secretii vaginala maro, nu sunt mirositoare si nici in cantitati mari.

| marinaa9 a răspuns (pentru Anomisusususususus):

Nu trebuie, mi se intampla si mie des, mie mi-a sspu mam caare e asistenta la ginecologie happy

| BlitzLikeXd a răspuns:

De la sangele cu surplus