| ramonatm17 a întrebat:

Din nou cu gandul la el. Am avut o relatie de un an jumate cu un baiat pe care l-am iubit enorm. A trecut un an si ceva de cand ne-am despartit, iar de vreo 5 luni el are o noua relatie. Daca pana acum nu ma interesa deloc de el si de ce face, ba chiar nici nu am mai tinut legatura, acum lucrurile par sa stea altfel. Intamplator sau nu am ajuns sa il cunosc pe fostul prieten al actualei lui. Din vorba in vorba am realizat ca cel care a fost candva iubitul meu este acum cu fosta prietena a celui mai bun amic. Cubul acesta amoros nu ma afecteaza cu nimic, dar tot vorbind si povestind am realizat ca inca ma mai afecteaza povestea.

Stiu ca a trecut un an si jumatate de cand nu mai is cu el si vreo 7 luni de cand nici macar nu ne mai salutam si ne evitam, dar eu cred ca inca mai tin la el. Am multe amintiri frumoase cu el si stiu ca nici lui nu ii sunt indiferenta. Toata lumea imi povesteste cum el se milogeste de actuala lui si plange si chestii de genu pe care eu sunt convinsa ca nu le-ar face. Am fost atata timp cu el si il cunosc mai bine decat pe mine, de ce toti se incapataneaza sa ma faca sa cred ca el e altfel? Sunt constienta ca nu voi mai fi cu el, ba chiar nici nu imi doresc asta, dar parca toata conjunctura in care ma aflu ma face sa imi doresc sa mai incerc odata. Ce sa fac?sad

5 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu renunta! Daca tu esti sigura ca inca mai simti ceva pentru el, lupta! Nu risti, nu castigi! In viata trebuie sa mai si luptam pentru ceea ce ne dorim, nu astepta sa vina el la tine sa iti mai ceara o sansa de impacare, pentru ca ar fi absurd, acum, fiind intr-o alta relatie de care trage cu dintii doar ca sa iti faca tie in ciuda si sa inchida gura tuturor! Fa ceva! Vorbeste cu el! Dar gandeste-te bine. Stai diseara in pat inainte sa dormi si gandeste-te la clipele frumoase petrecute impreuna, dar si la cele urate! Si pune-le intr-o balanta! Ati fost ceva timp impreuna si il cunosti destul de bine. Vorbeste cu el, fa intr-un fel sa te intalnesti cu el si spune-i ce ai pe suflet, spune-i ce ne-ai spus si noua. Dar gandeste-te bine, sa nu iti para rau mai tarziu.Ca pana la urma,tot tu ai suferit. El si-a gasit pe alta si-a vazut de viata lui. Daca tu il mai iubesti si daca el mai simte acelasi lucru pentru tine, impacati-va si aratati-le la toti ca iubirea voastra e mai presus de orice! Eu am trecut prin asta si stiu ce iti spun, acum e alegerea ta, e vorba de sufletul si de inimioara ta. Bafta multa iti doresc si tine-ne la curent:*

| Luori a răspuns:

Nu poti inainta in viata uitandu-te mereu peste umar. A fost o iubire, a trecut sau nu, sufletul tau stie. Dar cert este ca tu trebuie sa-ti revii, acum stii ce-i mai bine pentru tine. Daca stii ca-i o greseala, atunci nu o repeta! Degeaba spui ca-l cunosti; abia ajungi sa te cunosti pe tine. Un an jumatate nu-i asa mult incat sa poti spune ca-l cunosti mai bine decat pe tine insuti. Sunt persoane care traiesc mai bine de o jumatate de viata impreuna, au copii, dar in cele din urma ruptura apare. Chiar si dupa orice lovitura, trebuie incet incet sa te ridici.
Uite ca soarele va rasari si maine, si nimic nu-l poate opri. E timpul sa lasi si tu in urma, si sa faci pasi importanti in viata. Va aparea si in viata ta "acea persoana ".

| Dεεαღ a răspuns:

Am trecut si eu prin ceva asemanator doar ca noi vorbim inca si mereu vine sa ma vada dar intre noi nu mai poate fi nimic si nici intre voi pentru ca a disparut increderea si legatura eu iti sugerez sa-ti gasesti un baiat care sa te ajute in privinta asta si sa te inteleaga... nu este bine sa speri ca mai poate fi ceva intre voi pentru ca o sa-ti fie mai greu dupa aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti tu amintirile raman intiparite in inima si mintea noastra indiferent de cat timp a trecut. Cred ca tu nu ai mai intalnit pe nimeni in acest timp care sa te faca sa acoperi acele gauri ramase in sufletul tau... ai putea sa cauti pe cineva si sa incepi sa construiesti o noua iubire sau sa incepi incetul cu incetul sa te apopii de fostul tau prieten, insa nu sti ce va iesi. Din ce cauza v-ati despartit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu amintirile ramai tot timpul.Este alegerea ta daca vei ramane cu el, insa trebuie sa fii atenta si a tii cont de ce te`ai despartit de el acum un an.Intr-adevar poate tu il cunosti cel mai bine insa trebuie sa porti o discutioe cu el pe tema asta.Mult succes!kiss