| MIDnightMoon a întrebat:

Din nou probleme cu băieţii. Dar de data asta nu sunt sigură dacă e dragoste sau nu. Ideea este că acum câteva luni am fost foarte bună prietenă cu un băiat, ne înţelegem super, dar îl iubeam aşa ca pe cel mai bun prieten, nimic mai mult şi am avut grijă ca gesturile mele să nu devieze la flirt. După un timp ne-am certat din cauză că lumea credea că eu şi el suntem împreună deşi nu era adevărat, şi mi-am distrus şansa la băiatul pe care chiar îl plăceam din cauză că şi el credea că sunt împreună cu acel prieten, şi deja de două luni nu am mai vorbit cu acel prieten, dar ne-am mai întâlnit pe stradă.
Când ne întâlnim pe stradă tot timpul salută, şi zâmbeşte încontinuu, deşi el ştie că sunt încă supărată puţin pe el. Acum câteva săptămâni am fost invitată în oraş de un băiat foarte drăguţ, şi culmea, exact în locul unde am avut întâlnire era şi acel băiat cu care mă certasem.
Se tot holba la mine, şi unde mergeam, mă urmărea alături de prietenii lui. Era foarte enervant că în orice direcţie mă uitam îl vedeam pe el sau pe prietenii lui. Următoarea zi s-au băgat în seamă prietenii lui cu mine pe facebook.
Şi din acea zi în care am vorbit pe facebook cu ei. ÎI VĂD PESTE TOT! Deci peste tot. La şcoală, în oraş, în staţie, în cafenele, în locurile unde umbu eu, până şi la circ i-am văzut şi chiar şi la Zoo, chiar şi de pe geamul de la camera mea. Dar i-am văzut numai pe prieteni lui fără el.

Deci eu ce să înţeleg prin asta? Coincidenţă nu cred că e, pentru că deja e prea exagerat, chiar în fiecare loc unde mă aflu, se află şi ei aproape în fiecare zi, iar pe actualul băiat îl văd rareori, dar când îl văd se holbează foarte insistent la mine, mă salută, dar nu îmi vorbeşte şi altceva, iar când îl văd cu prietenii lui, ei încep să râdă şi dacă trec pe lângă ei se lasă liniştea şi ei nu mai scot nici un sunet. Îmi poate explica cineva ce înseamnă comportamentul ăsta?

3 răspunsuri:
| Frrramboise a răspuns:

Nu as vrea sa te ingrijorezi, e chiar naspa situatia ta dar...cred ca le-a zis prietenul tau ceva. Baiatul fie e un ciudat care se holbeaza din placere, fie te place si le-a zis si lor pe cine a pus ochii, fie le-a zis ceva nu tocmai OK despre tine. Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai mult, bafta big hug

| xXAlphaXx a răspuns:

Da-i doua injuraturi si l-ai rezolvatwinking

| Ivanovicius a răspuns:

Hmmm. Pare un caz ciudat. Cel mai bine e sa vorbesti cu el despre asta. Altfel nu poti afla ce simtiti unul pentru celalalt cu adevarat. Peace!