| Z6 a întrebat:

Din nou, vine 14 februarie si eu stau singura, uitandu-ma cum fiecare colega sau prietena de a mea isi manifesta iubirea. E atat de. aiurea! laughing
Adica, cam toti baietii care au incercat ceva cu mine, au vrut de la mine doar o aventura. Asta vara eram tipa noua din cartier pe care baietii au pus ochii, si auzeam doar vorbe de genul "' Mama ce as pune mana pe ea "
Ma apropii de un baiat mai mult, si. chiar credeam ca e altfel, pana cand, ma invita la el acasa, si mi se adreseaza cu " Ce mers ai de la spate "
Multi ma considera o curva laughing si ca sa vezi sunt o virgina, n-am avut niciodata iubit, ci doar. mici apropieri de o saptamana, si toate se lasau cu propuneri, de genul " Facem si noi ceva? " Da, poate ca baietii astia de. 17 ani, au nevoia acuta de sex. Dar chiar toti?laughing
Sunt o fata sociabila, intorc priviri, dar nici unul n-a venit sa ma ia de mana si sa-mi zica " Esti speciala ".
Chiar sunt fata aia care starneste doar fantezii, si atat?! Nu-mi place ideea.
Simt ca pentru mine nu exista dragostea aia, a mea, nu am pe cineva " pus deoparte". Incep sa intru in depresie laughing, poatte aberez, de fapt sigur aberez, dar sincer nu inteleg mentalitatea pustanilor "de cartier",
Faceti-ma sa ma simt mai ok, am nevoie doar de o parere, o opinie, orice!

15 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

Asa sunt baieti in ziua de azi nu asteapta sa cunoasca fata si vor se se culce cu ea asa este si in cazul tau mai ales daca arati bine, cam greu de gasit un baiat mai simplu sa iti faca complimente. multi spun te iubesc dar putini stiu sa arate ca iubeste nu dispera ca vei gasi un baiat si pentru tine dar mai
greu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna in primul rînd fiecare merită să fie fericit. In al doilea rînd contează mult ce "mesaj" le transmiti tu băietilor, prin comportament si stilul tău vestimentar, tu ce cauti la un băiat? Ce asteptări ai tu de la el? Cum ai vrea să fie? Cum să te cucerească? Toti, băietii asta vor doar sex, ei vă consideră doar obiecte sexuale din păcate. Dar nu ar trebui să fie asa, fetele au si ele sentimente si ele adică sentimentele le sint rănite de băietii care vor doar o aventură cu voi. Dacă i mi permiti ce vîrstă ai? Multumesc.

| Z6 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu-mi place sa spun ca sunt in cautarea unui baiat, nu prea alerg dupa ei, imi place sa fiu curtata, sunt o tipa misterioasa tac, si scot vorbele exact cand trebuie. Nu cred ca stiu cum as vrea sa ma cucereasca un baiat, probabil imi doresc ceva spontan, sa aiba si el o doza de mister, sa fie romantic, dar nu prea siropos, sa incerce sa ma domine, ceea ce este cam greu. Sa ma provoace.
Nu sunt una din tipele cu egarii bagati in fund ( Scuza-mi expresia'' Ma imbrac simplu, dar sexy. Probabil eman un aer sexy, consider ca o fata sexy nu este neaparat dezbracata, conteaza foarte mult atitudinea. Si am 18 ani.

| GabiArian22 a răspuns:

Pana la urma parerea mea este ca ziua de 14 februarie este o zi ca oricare alta.Chiar daca toata lumea vrea sa iti exprime *dragostea* in cele mai ciudate moduri posibile, iar a doua zi vezi despartiri *dureroase* peste tot, ramane o simpla zi.Nu vad de ce, intr-o relatie reusita oricare zi nu ar putea fi in adevaratul sens al cuvantului Ziua Indragostitilor.Chiar trebuie sa vada toata lumea cat de indragostit esti tu doar pentru ca in calendar este data de 14 februarie? Parerea mea este sa ignori chestiile astea, orice zi daca esti langa persoana potrivita este mult mai frumoasa decat 14 februarie, pentru ca nu este ziua tuturor indragostitilor, este ziua voastra

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Schimba cartierul sau garderoba sau prietenii

| Loreddana a răspuns:

Ce altceva sa vrea decat sa faca sex cu tine? Asa ne-am perpetuat specia umana, asa au facut mama si tatal tau, asa au facut toti oamenii de la inceputul timpurilor. Mai lasati romantismele si dulcegariile pe care vi le-au insuflat aia de la Hollywood cu filmele lor gen Twilight. Asta e viata reala!
Bucura-te ca esti atragatoare in ochii lor si te vor. Cand vei avea vreo 40 de ani si frumusetea va ramane o simpla amintire vei tanji dupa anii adolescentei.

| Sticket a răspuns:

Marry me laughing

| ElenaDanielaE a răspuns:

Probabil ai avut multe relatii de scurta durata si de aceea esti considerata asa!
Pana la urma fiecare gasim persoana potrivita mai devreme sau mai tarziu...
Iar baietii aia sunt obsedati de sex, se gandesc numai la lucrul acesta pentru ca arati bine!

| MihaiN a răspuns:

Cauta sa te apropii de oamenii care chiar simti ca iti pot oferi ceva. Celor ce nu merita nu are rost sa le acorzi timp, energie si mai ales incredere.Mereu putem gasi oameni speciali in jurul nostru, trebuie doar sa privim cu atentie happy

| Irin? a răspuns:

Din fericire, nu toţi băieţii sunt aşa cum spui. De obicei adolescenţii ăştia gelaţi de 14-15-16 ani au pofte de genul şi cred că tot ce are o pereche de sâni şi fese ferme, se pot lua pentru o mică aventură. Este într-adevăr josnic, demn de tristeţe şi compătimire gestul. Dar asta este, fetele pot doar să se ferească de asemenea specimene dacă într-adevăr ţin la corpurile şi personalităţile lor.
Baieţii care vor doar sex, presupun din start faptul că au hormoni şi nu au auzit de autosatisfacere. Sau poate au auzit, dar nu practică fiindcă se ştiu maturi şi atâât de siguri pe ei, crezând cu disperare ca vor obţine o prostuţa şi pierderea virginităţii cât mai curând, acumulând puncte, voturi şi,, laude" din partea grupului ciobănesc din care fac ei parte. Am tastat cam metaforic în ultimele rânduri, dar cred ca se înţelege. Succes!

| Sardinaaa a răspuns:

Poate ca pentru ca esti frumoasa toti baietii au pus ochii pe tine, ai si tu jumatatea ta, dar daca acea jumatate este un tip timid si nu asa badaran ca astia pe care i-ai intalnit, poate ca nu e timpul, dar fiecare are o jumatate, nu o cauta si va veni singura la tine!;*

| RamonR a răspuns:

Heheh, exista si pentru tine dragostea aiawinking :*, baietii pe care i-ai cunoscut tu pana acum mai mult ca sigur nu te merita, o sa intalnesti acea persoana pentru care o sa fi speciala atunci cand nu te astepti. De curiozitate, cati ani ai? :p

| Z6 explică (pentru RamonR):

18 ani de abia facuti xD

| 6565787 a răspuns:

Nu dispera! O sa-ti gasesti alesul...Chiar daca alesul "nu apare" acum, asta nu inseamna ca nu mai apare niciodata. Si ce daca nu ai iubit de 14 februarie? asta este...sarbatoresti Ziua Indragostitilor alaturi de o carte buna si un ceai bun rolling on the floor. In legatura cu baietii..nu stiu ce sa zic, doar, nu ii lua in seama, ca nu stiu altceva decat "fund, tate, sani". Asa sunt baietii in ziua de astazi.Nu pune la suflet, lasa-i, ca la varstele astea, urla hormonii in ei. Lasa, poate la anul, iti vei gasi si tu sufletul pereche si vei sarbatorii Ziua indragostitilor asa cum se cuvine! :* Bafta! Sper ca ti-am fost de ajutor si te-am facut sa te simti mai bine! big grin

| vancica a răspuns:

Chiar esti o fata mai speciala doar ca baieti pe care iai intalnit pana acum nu sunt speciali ca si tine sigur ai pe cineva pus deoparte....cine stie poate sunt chiar eu sau pote el sau poate cel mai bun prieten