| (̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅()ڪے a întrebat:

Doamne. A pus capat relatiei dintr-o simpla cearta zicand ca cel mai bun prieten al meu m-a schimbat total.Era foarte gelos pe el dar imi era doar un simplu bun prieten nu mai mult, si acum s-a despartit de mine si a zis ca nu vrea sa auda de mine niciodata si dupa a zis daca vrei ceva sunama.Sufar atat de mult. Ce sa ma fac? Imi era totul. El e foarte orgolios si materialist...

3 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Stii ca ciorba reincalzita nu mai are niciun gust. daca te impaci cu el o vei face degeaba pentru ca daca el e gelos mereu o sa va certati si o sa va impacati si nu cred ca asta iti doresti... daca el e asa gelos mai bine lasa-l in pace. nu are incredere in tine iar increderea e elementul de baza al unei relatii. nu s-au terminat baietii. bafta.

| sssoriii a răspuns:

Bună. Poartă cu el o discuție și explică-i că pe el îl iubești, că cel mai bun prieten ți-e chiar prieten și atât. Dacă nu vrea să înțeleagă, mai bine renunți.fie că e vorba de altă fată, fie s-a plictisit de tine. Un sfat: S-au terminat cumva băieții? Poate mulți vor să fie cu tine și tu stai după cineva căruia probabil nici nu-i pasă. Mult noroc și nu mai fi prostuță să suferi după el, n-are rost.

| pisoias a răspuns:

Daca e atat de gelos mai bine renunta.Chiar daca va impacati acum, fiind asa cum l-ai descris tu, el nu se va schimba.Relatia voastra va consta numai din despartiri si impacari.Asta iti doresti? E posibil sa existe o alta sau de vina sa fie numai orgoliul lui.Eu zic sa-ti vezi de viata ta, chiar daca ai anumite sentimente pentru el si o perioada de timp iti va fi foarte greu.Nu te merita.