| AnToOniiia a întrebat:

Doar din curiozitate, nu pentru ca as face asta. Am citit in reviste pentru fete ca nu poti face sex in timpul menstruatiei, pe cand in altele am citit ca acesta nu este un motiv pentru a nu o face. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| lays a răspuns:

E o prostie.de ce sa nu poti? e chiar placut, te mai scapa de durerihappyasta daca e de acord partenerul. unii baietii sunt mai scarbosi si nu suporta sa vada sangelaughing)eu nu am nici o treaba.nu ma opreste menstruatia.eu cu iubitul meu o facem ca in orice alta zithinking

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti face, doar ca riscul de infectii este mai mare, pentru ambii parteneri. Pana la urma nu exista nici o contraindicatie, iar decizia apartine fiecarui cuplu in parte.

| mgtow a răspuns:

Contraziceri intre sponsori pare, intreabati mama si vei primi un raspuns sincer 100% garantat

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Infectarea este mult mai mare în această perioadă, de aceea nu este recomandat.
De luat în calcul este şi mizeria care se face în acest interval de timp.
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Ba da poti face, cine te tine? doar ca poti face infectsii si poti ramane insarcinata. daca intr-o zi cand nu esti in timpul ciclului menstrual faci sex si tipu` ejaculeaza in tine si nu ramai insarcinata, intr`una in care esti in perioada ciclului menstrual riscul e mai mare.

| foxi a răspuns:

Poti sa dai limbi in situatia pe care o descrii! Succes!

| Amy90 a răspuns:

Buna,

Desigur ca se poate, dar nu e ceva placut din punct de vedere vizibil, te exciti la fel si foarte multi o fac atunci caci nu ramai insarcinata chiar daca partenerul ejaculeaza in tine, sunt minime cazurile in care au ramas si atunci. Cel mai indicat e sa nu faci in prima zi de ciclu dar dupa poti sa o faci linistita dar ai grija pe unde o faci ca risti sa faci destul de multa mizerie. Numai bine!

| RobertClaudiu a răspuns:

Pai eu de cand am cont pe site am vazut intrebari unde fetele faceau sex in ziua in care aveau menstruatie si asta nu lea oprit

| RUMBURAK a răspuns:

Nu e foarte igienic si nici privelistea nu cred ca e asa incantatoare.sa astepte lumea 4-5-6 zile vad ca e imposibil pentru generatia buzz.