| MadalinaAv a întrebat:

Doar eu cred ca intr-o relatie nu conteaza varsta?

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ambii sunt maturi, asa e. Dar daca el are 30 de ani si ea 16 (este doar un exemplu), ti se mai pare normal?

| MadalinaAv explică (pentru darrio2007):

Nu niciodata nu am fost de acort cu asa ceva, e prea mare diferenta de varsta! ii poate fi tata...

| Violleta2022 a răspuns:

Da, doar tu crezi asta, noi astia mai maturi stim ca in 90% din situatii, varsta este decisiva!

| T0T a răspuns:

Ai sta cu un moșulică de vreo 60-70 de ani?

| darrio2007 a răspuns (pentru T0T):

Sa-i schimbe si pampersul de cateva ori pe zi.

| MadalinaAv explică (pentru T0T):

Nu, niciodata

| T0T a răspuns (pentru MadalinaAv):

Atunci contează.

| DarthRevan a răspuns:

Nu conteaza, dar nu ai cu cine uneori.

| LolaMona a răspuns:

Si eu cred ca nu conteaza varsta.Am vazut oameni cu 30 de ani diferenta

| ychigo a răspuns:

Daca tu ai 20 ani si el 32-40, atunci conteaza varsta, pentru ca el imbatraneste inaintea ta cu mult.
Acum nu-ti dai seama dar mai tarziu vei realiza, faptul ca conteaza varsta.

| MadalinaAv explică (pentru ychigo):

Da, Dar daca eu am 15 si el 19-20 nu e nici o problema, nu?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MadalinaAv):

O asemenea diferenta de varsta nu are absolut nicio relevanta, fiind de fapt diferenta care este cat se poate de frecventa. Apar probleme doar in cazul diferentelor foarte mari de ordinul a 15-20 de ani sau mai mult. Sa ai parte de o relatie "sanatoasa" si cat mai fericita. Multa sanatate!

| MadalinaAv explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos

| ychigo a răspuns:

Te-ai lamurit, daca, conteaza sau nu?

| ManTheMan8 a răspuns:

Da. pe bune acum, chiar crezi ca vrea altceva decat sex?

| MadalinaAv explică (pentru ManTheMan8):

Da, pentru ca nu mi-a propus niciodata chiestia asta si avem 2 ani impreuna...

| Maria_Adina_2000 a răspuns:

Atata timp cat distanta dintre voi nu depaseste mult peste 6 ani...e ok, suntem de aceeasti parere happy