| CohanIrina a întrebat:

Hellow.Va rog ajutati-ma. Este un baiat... dragut, si prietenei mele cele mai bune ii place de el si am vorbit azi cu el si dupa o lunga discutie a inceput sa marturiseasca ca simte ceva pentru mine.Eu l-am refuzat, stiind ca prietenei mele ii place de el, dar acum parca regret si il vreau inapoi cu orice pret.Va rog spuneti-mi ce sa fac. funda

Răspuns Câştigător
| TcdTcdTcd a răspuns:

Hei!
Uite, parerea mea este ca ai luat o decizie corecta : o prietena este mult mai presus decat un baiat.
Acum, il vrei inapoi pentru ca, cine stie, te-o fi impresionat cu niste vorbe si cu atentia lui, si cu totii stim cat de mult dorim, noi fetele, atentie.
Asta ii ceva trecator...
Parerea mea este sa nu-i faci asta prietenei tale, in plus nu ai ce sa regreti, poate daca o sa fi cu el o sa te dezamageasca (cam asta fac toti baietii) si o sa-ti dai seama ca nu este potrivit pentru tine si asa ai pierdut 2 persoane (pe el si pe prietena ta ).
Chiar crezi ca merita un baiat sa strice o prietenie buna intre fete?
Mai sunt o gramada de baieti, nu numai acesta. Nu te lasa influentata de niste vorbe siropoase.
Fii sigura pe tine, fara urma de regret!
Succes!

(funda?)

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vezi cat de instabila e o prietenie si cat de aproape e tradarea? Nici nu mai conteaza ceea ce faci!

| SakonSIUkon a răspuns:

Aici trebuie sa renunti la ceva si sunt 2 situatii:1. Daca ii spui baiatului ca ai vrea o relatie cu el e posibil sa iti pierzi prietena iar daca il lasi pentru prietena ta il pierzi pe el dar depinde si de prietena ta daca este intelegatoare poate ti-l cedeaaza tie. Oricum gestul tau a fost frumos si daca te hotaresti sa il lasi ei este in regula.

| CohanIrina explică:

Multumesc mult pentru toate raspunsurile happy