| RAY a întrebat:

Dorinta sexuala ne face sa vorbim cu fetele sau dorinta de a avea o relatie serioasa sincer?

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Amandoua, însă uneori una dintre ele o domina pe cealaltă.

37 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde. Daca ea arata bine, are forme superbe, poate fi si dorinta sexuala acolo. Dar ideea mai degraba e ca vorbim cu fetele pentru ca vrem sa iubimis sa fim iubiti, deci din dorinta de a avea o relatie serioasa.

| RAY explică (pentru cristi202):

Cred ca conteaza si varsta, eu avand 28 caut altceva fata de ce cautam la 16 ani

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Normal, un mosneag se va uita mai degraba dupa o babuta draguta decat dupa o pustoaica focoasa.

| RAY explică (pentru cristi202):

)))))))) sa ma pun pe vazut babute?

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Am zis eu asta cumva? Nu, cauta-ti una simpatica de vreo 25, 26, 27, 28 de ani, ca ai de unde alege, netul e plin de ele, sunt destule site-uri care sa te indrume la vreuna.

| RAY explică (pentru cristi202):

Ma pacalit o pisicuta azi noapte

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Si nu i-ai zis: "Miau! Miau! ca te vreau!"?

| RAY explică (pentru cristi202):

Ba da, si ea mi-a spus te doresc motanel dar apoi a plecat

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

S-a jucat cu sufletelul tau...

| RAY explică (pentru cristi202):

Da

| lpavel a răspuns:

Motivele sunt mai multe dar si astea 2 nu numai una din ele!

| RAY explică (pentru lpavel):

Motivele sunt mai multe?

| lpavel a răspuns (pentru RAY):

Dap! una din ele ar fi dragostea! tu n-ai auzit de ea? big grin

| RAY explică (pentru lpavel):

Urasc acest cuvant

| lpavel a răspuns (pentru RAY):

Pai da, exista si oameni care urasc dragostea si le e rusine sa spuna ca iubesc si sunt indragostiti dar in fata mea astfel de oameni NU sunt oameni ci niste roboti de facut bani! Mai bine mort in cele mai grave chinuri decat sa renunt la sentimentul dragostei! Eu cred ca e cel mai frumos lucru dat oamenilor pe pamant!

| RAY explică (pentru lpavel):

Eu cred ca e aduce doar suferinta atat, de asta urasc iubirea

| lpavel a răspuns (pentru RAY):

Asa e, de aceea se spune ca dragostea e dulce dar si amara! asta e, cu cat traiesti mai intens dragostea cu atat iti ofera clipe ce nu se pot descrie dar daca ajungi la despartire si suferinta va fi foarte mare, dar trebuie sa inveti sa treci cat mai repede peste ea. Totul vine la pachet ca si alte lucruri nu numai in dragoste, asa e viata omului...

| lpavel a răspuns (pentru RAY):

Dragoste fara suferinta nu exista! Dar tu pune mereu pe primul loc dragostea nu suferinta!

| RAY explică (pentru lpavel):

Adica increderea oarba in femei?

| lpavel a răspuns (pentru RAY):

Lasa-te dus de val, nu mai ura atat dragostea si vei vedea cat de dulce si placut e! Lumea nu mai exista, doar tu si ea! N-ai fost niciodata indragostit cu adevarat? Se pare ca nu... Nu te mai teme ca nu musca asa tare big grin Vei vedea cat de placut e sa te rupi de lume un timp. Mie imi place cat mai mult timp posibil, nu mi-ar parea rau daca nu m-as mai trezi niciodata din acea,, betie a dragostei" big grin

| RAY explică (pentru lpavel):

Ba da am fost man

| lpavel a răspuns (pentru RAY):

Pai si nu te lasa rapus de suferinta prin care ai trecut, o viata ai, traieste-o frumos, iubind cu sinceritate ca sa fi iubit pentru iubirea ta nu pentru altceva! happy

| RAY explică (pentru lpavel):

Bine pavel

| lpavel a răspuns (pentru RAY):

Bravo! asa sa faci! Sper sa dai de una care sa te faca sa uiti pe ce lume traiesti dar ce-i mai important sa nu te faca sa suferi! happy

| lpavel a răspuns (pentru RAY):

Bravo! Asa sa faci! Sper sa dai de una care sa te faca sa uiti pe ce lume traiesti dar sa nu te faca sa suferi! happy Bafta!

| RAY explică (pentru lpavel):

Asta nu va fi niciodata,eu numai cred in fete, femei, asta e adevarul, as minti sa spun ca da, pur simplu numai cred in ele

| lpavel a răspuns (pentru RAY):

Pana nu vei da de una! happy Niciodata sa nu spui niciodata... happy

| RAY explică (pentru lpavel):

Nu ai ce ma pavel in fine nu are rost sa facem spam, pentru mine nu exista asa ceva si punct, tu poti crede in orice doresti, eu nu sunt obligat sa cred in basme, povesti, telenovele

| Hammurabi a răspuns:

Până pe la 35 de ani una, după 35 cealaltă. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil ca niciuna. Daca ai deja o relatie, nu inseamna ca nu poti avea si prietene fete, fata de care nu simti atractie fizica si cu care nu vrei sa ai o relatie, cel putin nu una de iubire, doar de prietenie.
Poti sa abordezi o fata fie pentru ca te atrage sexual,fie pentru ca iti place caracterul ei,cum se comporra, cum gandeste etc. Daca cele 2 se gasesc intr-o combinatie, poti sa continui sa vorbesti cu ea in ideea unei viitoare relatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aşa ne ghidează instinctul, cine ştie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta la tine numai dorinta sexuala te face ca vorbesti pe aici numai de sex, relatii si dragoste, zici ca esti obsedat sexual, jur

| Yee a răspuns:

Yee!
Dorinta sexuala.

| Vanishgold a răspuns:

Ambele.

| BryBard a răspuns:

Ambele,dar sti vorba aia " nu totul se rezuma la sex", e vorba si de sentimente, ca pe asta se bazeaza/formeaza o relatie intre 2 persoane, pe langa astea e dorinta de a cunoste cat mai multe despre aceea persoana(ce chesti ii plac etc.).Si a avea pe cineva e de mare ajutor la nevoie, cand ai perioade grele, sa te consoleze etc sti tu.Deci as zice "dorinta de a avea o relatie serioasa",dar majoritatea folosesc Dorinta sexuala, nu vezi ca toti isi incep viata sexuala, numai de curiozitate, sa stie cum e. Dupa ii vine o idee stralucita, oare cu altul/alta se simte la fel? si uite asa se ajunge mai pe "dorinta sexuala" decat pe "sentimente". Sentimentele cred ca se cumpara in zilele noastre, la punga. happy

| tpu12121222 a răspuns:

Pe tine ce te face sa vorbesti cu o fata? Cu un baiat?

Ambele te fac sa discuti cu o persoana de sex opus (mai nou acceptat, same sex).
Conteaza ce te aduce alaturi de persoana cu care vrei sa discuti si, mai ales, unde vrei sa ajungi cu ea.
Tu cati ani ai?

| RAY explică (pentru tpu12121222):

Depinde de respectiva persoana, 28