| sasha01 a întrebat:

Dragi mei, am un amic de sex opus in clasa, mereu este in preajma mea cand am nevoie de sprijin si este atent cu mine.
De fiecare data cand i se intampla ceva neprevazut vine si discuta deschis cu mine, spunandu-mi ca in preajma mea se comporta in largul lui.
Il surprind mereu cand ii anticipez fiecare gand. In momentele in care nu sunt atentata imi spune ca "din doi noi facem unul bun, cand gandesc eu nu gandeste el si viceversa."
Dintre toate colegele pe mine ma respecta in timp ce e ele le jigneste mereu.
Imi spune toate secretele lui, spunandu-mi ca niciodata eu nu as fi in stare sa il tradez.
Intotdeauna vrea sa stie totul despre mine, iar cand nu ii spun ceea ce fac se enerveaza totodata patruland pe langa colegele mele.
In orele de sport stam si discutam diferite aspecte ale vietii, la sfarsit intotdeauna imi cere sa ii spun opinia mea.
Uneori are momente in care ma imbratiseaza si ma pupa pe obraz in fata intregii clase spunandu-mi pe numele de alint pe care mi l-a dat el.
Inca nu inteleg cum priveste relatia noastra de amicitie, de exemplu de doua zile imi vorbeste despre o fosta iubita, imi spune ca el inca o iubeste si ca doar pe ea o vrea chiar daca ar sta cu ea doar pentru o saptamana. E mereu atent la chipul meu cand vorbeste despre ea, de exemplu azi m-a invitat sa merg cu familia lui si cu aceea fata la munte.
Va rog sa ma ajutati sa inteleg ce e in mintea amicului meu.
Va multumesc!

7 răspunsuri:
| LiviuAlan a răspuns:

Probabil: 1)te place! Te place si incearca sa te faca geloasa cu fosta. Insa... faptul ca insulta celelalte fete... Nu stiu ce sa zic. Serios mi se pare urat.

2) Esti in friendzone: te place dar doar ca pe o prietena si nimic mai mult. Cauta sfaturi si te vede ca pe cea mai buna prietena. Fiind fata(tu), iti cere parerea pentru a sti ce sa faca cu prietena lui.

| FckYeah a răspuns:

Nu credeam ca o sa postezi povestea noastra pe TPU. Nu vreau sa mai vii cu mine la munte. Nu credeam c-o sa ma tradezi.

| Adela_Muntean_1997 a răspuns:

Asculta.nu te duce deoarece tu vei fi amanta.el cauta sa aiba 2 iubite si pe ambele sale f.a dar nuin acelasi timp.baietii sunt buni defata cu tn.cand te duci la buda te barfeste.di atenta.

| FckYeah a răspuns (pentru Adela_Muntean_1997):

Alte lectii de viata ne mai poti da? Vad ca esti nascuta in '97, deci mi-ar prinde bine.

| sasha01 explică (pentru Adela_Muntean_1997):

Nu toti baietii sunt la felwinking, daca ti-a gresit unul nu ii baga pe toti in aceeasi oalawinking, unii chiar merita sa ii ai ca amici in locul unei fete ( in cazul amandurora). Multumesc de sfat!

| sasha01 explică (pentru FckYeah):

Suntem intr-o tara libera, asta e opinia ei big grin.