| sasha01 a întrebat:

Dragi mei, am un amic de sex opus in clasa, mereu este in preajma mea cand am nevoie de sprijin si este atent cu mine.

De fiecare data cand i se intampla ceva neprevazut vine si discuta deschis cu mine, spunandu-mi ca in preajma mea se comporta in largul lui.

Il surprind mereu cand ii anticipez fiecare gand. In momentele in care nu sunt atentata imi spune ca "din doi noi facem unul bun, cand gandesc eu nu gandeste el si viceversa."

Dintre toate colegele pe mine ma respecta in timp ce e ele le jigneste mereu.

Imi spune toate secretele lui, spunandu-mi ca niciodata eu nu as fi in stare sa il tradez.

Intotdeauna vrea sa stie totul despre mine, iar cand nu ii spun ceea ce fac se enerveaza totodata patruland pe langa colegele mele.

In orele de sport stam si discutam diferite aspecte ale vietii, la sfarsit intotdeauna imi cere sa ii spun opinia mea.

Uneori are momente in care ma imbratiseaza si ma pupa pe obraz in fata intregii clase spunandu-mi pe numele de alint pe care mi l-a dat el.

Inca nu inteleg cum priveste relatia noastra de amicitie, de exemplu de doua zile imi vorbeste despre o fosta iubita, imi spune ca el inca o iubeste si ca doar pe ea o vrea chiar daca ar sta cu ea doar pentru o saptamana. E mereu atent la chipul meu cand vorbeste despre ea, de exemplu azi m-a invitat sa merg cu familia lui si cu aceea fata la munte.

Va rog sa ma ajutati sa inteleg ce e in mintea amicului meu.

Va multumesc!

7 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

PFf.Filme cu varcolaci si seriale cu vampiri am citit mai sus. Daca e real ce spui, acest coleg al tau ar putea deveni homosexual daca tu nu faci odata primul pas si sa il saruti, caci el nu o va face.MAMA EI DE TREABA.Cata rautate

| mona a răspuns:

De placut te place si te considera mai mult decat o prietena, acum vezi tu cum vor decurge lucrurile

| unknownn a răspuns:

Te place!

| Încrucişătorul a răspuns:

Ar fi bine sa ramai un "protal" pentru problemele lui. Adica, daca el le jigneste pe altele dar pe tine te respecta, inseamna ca si tu te-ai afirmat mai matura (?) pentru el si te observat. Eu zic e sa nu-l tradezi (recte, sa nu-ti bati joc de el) si ramai in stadiul asta pentru o vreme.

Nu trebuie sa stii ce gandeste. Daca se deschide in fata ta, se va deschide si pentru el curand dar ii trebuie timp.

| neutrino a răspuns:

Te curteaza asa cum crede el. Daca-ti place de el, accepta-i jocul.

| dragos9234 a răspuns:

Te place, te place foarte mult si din cate inteleg din descrierea ta chiar merita sa il placi si tu.