| sasha01 a întrebat:

Dragii mei, am sa va rapesc pretiosul vostru timp cu speranta de a gasi o solutie la problema mea.
Am un amic cu care ma inteleg foarte bine. De la o vreme am observat ca are alta privire cand se uita la mine, pupilele i se maresc, are mereu spancenele ridicate, se uita fix in ochii mei pentru mai mult timp de cat ar trebui intr-o conversatie ca intre amici .Dintre toate fetele din grup pe mine parca ma divinizeaza.
Eu vad in el doarun frate mai mare.
Spuneti-mi cum ar trebui sa procedez pentru a nu strica relatia noastra de amicitie.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| dafy a răspuns:

Buna sasha,
draga mea, sunht putine cazurile in care prietenia dintre 2 persoane de sex opus nu se termina cu o relatie intre cei 2.si asta pentru ca doar avand o prietenie stransa ne cunoastem cu adevarat si ne dam seama ca aceasta e persoana pe care ne.o dorim langa noi.
si daca asta s.a intamplat si in cazul vostru, sau mai degraba in al lui...ei bine daca cineva ajunge sa te iubesca oricum i.ai spune ca din partea ta nu izvoresc aceleasi sentimente, in orice fel si cu oricat de multa caldura i.ai spune tot il vei rani, si asta e normal, asta inseamna de de fapt iubirea.
nu stiu ce sa zic...incearca sa.l iei incet si sa.i explici ca tu nu poti sa simti acelasi lucru pentru el si ca asta nu e vina ta pentru ca aici nu tine de ratiune ci de inima,iar inimii nu ii poti comanda pe cine cand si cum sa iubeasca. oricum cred ca nu ii va pica intocmai ok,dar incearca sa.i fi alaturi si sa.l sprijini ca o adevarata prietena,sau poate,cine stiu, cu timpul vei putea simti si tu ceva mai mult pentru el
iti doresc din tot sufletul draga mea sa ai parte de mult noroc, sa fi fericita si sa reusesti sa treci peste aceasta problema cu bine.
succes
pupici

| sasha01 explică (pentru dafy):

Multumesc! Am sa iti urmez sfaturile.

| dafy a răspuns (pentru sasha01):

Cu cea mai mare placere draga mea si sper din toata inima sa.ti fie de ajutor si da depasesti momentul...
iti multumesc pentru fundita
te pup...

4 răspunsuri:
| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Nu am inteles, nu te suporta sau te iubeste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietenie foarte buna intre persoane de sex diferit este dificila(de fapt imposibila). Unul din cei doi ajunge sa simta ceva mai mult decat celalalt si ori sufera in tacere dand mici semne, ori pune cartile pe fata punandu-l pe celalt in dificultate.
Daca vrei sa eviti asta cel mai bine ar fi sa te distantezi putin. Rareste convorbirile, iesirile. Lasand sa se raceasca totul de la sine e mult mai simplu.